Ostin Opel Corsan ja autoliike ilmoitti, että siinä on ABS-jarrut. Kuitenkaan ABS-valo ei syty autoa ajaessa. Liikkeestä sanoivat, että moottorissa olisi joku ns. katkaisija joka pitää laittaa päälle, jolloin ABS toimii. Osaako joku auttaa ja neuvoa missä tämä "katkaisija"
ABS-jarrut
Topi
3
1422
Vastaukset
- abs.
Ei ABS-valon tule syttyäkään ajossa. Valon syttyminen on merkki viasta.
Sytytysvirrat kytkettäessä valon tulee kylläkin hetkellisesti syttyä. - OPELISTI
Kuulemma on niin että ABS systeemi on ihan laakerikitkaan perustuva..
Vittu mikä paska toi opel- Sentään
Kylläpä taidat olla varsinainen järenjättiläinen. Laistesi komentteja on tosin hauska lueskella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-257455Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite986116Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1154188- 1554164
- 1631921
- 611788
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.341775Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1391685- 381478
- 381474