ajattelin ostaa...

tämän psp:een.
tuleeko paketin mukana muistikortia?
jos ei tule niin kuinka paljon semmonen maksaa?
kuinka monta tuntia pystyy pelaamaan täydellä akulla?
ja onko kumpi on kannattavampi ostos psp vai nintendo ds
4259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

tulee muistikortti (32mb) joka tosin on sen verran pieni että pelkästään pelien tallennuksille tarkoitettu, muutama biisi mahtuu.

512mb ~60e
1gb ~80e

noin pyöreästi sanottuna 4h (vaihtelee hieman eri pelien välillä)

kyllähän psp omasta mielestäni on kannattavampi koska siinä on niin paljon ominaisuuksia.

Äänestä
  • ellet sitten osta giga pack:ä siinä tulee mukana 1gb muisti kortti... mutta se sitten maksaaa enemmän

    Äänestä

Itse ostin DS:n 5-Päivää sitten, ja kannattavampi ostos DS ainkain minun mielestäni oli :)

Äänestä

älä vaan osta pspeetä! mukana tulee muistari 32mb mutta ite ostin ja se on niin sanotusti susi koko vehje!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Matias L, Invala kirjoitti:

tämän psp:een.
tuleeko paketin mukana muistikortia?
jos ei tule niin kuinka paljon semmonen maksaa?
kuinka monta tuntia pystyy pelaamaan täydellä akulla?
ja onko kumpi on kannattavampi ostos psp vai nintendo ds

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu