no missäs....

missäs on lähin elintarvike kauppa Pallossa?? vai onkos se keskusta kaikkeista lähin?? häh?
4803
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Lähin kauppa on keskustassa, S-market, mutta pallossa on myös se teboil mistä saa hyvin pientä purtavaa...

Äänestä

Teboililta löytyy ihan hyvä valikoima peruselintarvikkeita, ja suunnilleen kaupan hinnoissa. Pelastaa sunnuntaisin.

Äänestä
  • Kaljaa kyllä löytyy, mutta siinäpä se. esim kauppakadun Nesteeltä paremmin elimtarviketta vaikka samankokoisia paikkoja

    Äänestä

  • valikoima kirjoitti:

    Kaljaa kyllä löytyy, mutta siinäpä se. esim kauppakadun Nesteeltä paremmin elimtarviketta vaikka samankokoisia paikkoja

    No kiitosta vaan tiedoista. Pitää kai sit turvautuu enimmäkseen Teboilille :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hölmö kirjoitti:

missäs on lähin elintarvike kauppa Pallossa?? vai onkos se keskusta kaikkeista lähin?? häh?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu