rahisee

ohjaus

elikä ohjaus rahisee, saattaa olla että tehostajan öljyt on vähissä mutta noin viikko sitten tarkistin ne ja oli ylärajassa, voiko ne jäätyä? vaikka ajelee pitkän matkan niin rahina ei lopu rattiputken muovitkaan ei mielestäni hankaa, auto on esco -94 1.8

5

3461

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tankkaaja

      normaalisti(poislukien "rahina")?
      Kääntyykö pyörät yhtä kevyesti kuin ennenkin?
      Tehostinöljyyn eksynyt ilma aiheuttaa sivuäänien lisäksi selvää ohjauspyörän jukutusta.
      (jukutus=ratti raskaampi kääntää ja nykyttää hieman vastaan)
      Ilma lähtee tehostinöljystä, kun rauhallisessa ajossa kääntelee ohjauspyörää ääriasennosta toiseen. Tämä ilmanpoistokurvailu on syytä tehdä esim. tyhjällä parkkialueella.
      Tehostimen ääni muuttuu aivan ääriasennossa hieman kovemmaksi; älä säikähdä, -ei mene rikki ja ilma poistuu.

      • ohjaus

        joo ohjaus toimii muuten moitteettmasti, kiitos vinkistä täytyy koittaa "ääriasentoa" ku yleensä sitä välttää koska se kuulostaa niin pahalta ps:vinkillähän ei ole takuuta heh.


      • Tankkaaja
        ohjaus kirjoitti:

        joo ohjaus toimii muuten moitteettmasti, kiitos vinkistä täytyy koittaa "ääriasentoa" ku yleensä sitä välttää koska se kuulostaa niin pahalta ps:vinkillähän ei ole takuuta heh.

        Itse olen käännelly ihan tappiin tehostettuja ohjauksia, eikä ole rikki mennyt.


    • F 0 rd

      Sama kai se on mistä se moottori syömänsä öljyn ottaa.Ootko tarkastanut onko kultasula pullo jääkaapissa vielä täynnä ja rahiseeko kompura.Ajoitko pitkän matkaa linja-autolla vai?

    • escortti

      vanha keskustelu mutta vastaan kuitenki. itellä 97 escort ja siinä rahis ratti. ottaa irti ratin alla olevan muovin neljällä ruuvilla. virtalukko vähä ahistaa mutta kyllä se muovi irtoo ku vetää vaa. sitte toiseen käteen jotai liukastetta ja suihkuttaa heti ratin takana olevaan kehään ja kahteen pieneen tappiin mitkä on sitä kehää vasten. vissii töötin systeemejä ne. sinne reilu suhautus ja pyörittelee rattia nii rahina loppuu

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      442
      5867
    2. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      10
      4636
    3. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      187
      3606
    4. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      105
      3100
    5. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      74
      2500
    6. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      45
      2464
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      58
      2439
    8. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      92
      2147
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      13
      1860
    10. MTV: Vappu Pimiä lataa yllättävän kommentin Helena Puolakasta: "Eihän Helena Puolakkakaan..."

      Miten Vappu Pimiä pärjäsi mielestäsi MasterChef-tuomarina? Pimiä aloitti MasterChef-tuomarina uudessa pestissä. Nyt Pim
      Tv-sarjat
      17
      1723
    Aihe