Hei!
Miten tuollainen toimii, onko tietoa mitä hyötyä sillä saavutetaan. Rikkooko sillä koneet.
Dynamometri
7
2078
Vastaukset
mitataan moottorin teho. Dynamometrimittauksen jälkeen tiedät moottorisi vääntömomentti- ja tehokäyrät. Tämä on se ainut hyöty.
Jos teet moottoriin muutoksia, voit dynamometrin käyristä todeta, mitä muutos vaikutti suorituskykyyn.
Kunnossa olevaa konetta sillä ei riko, viallinen särkyy muutenkin.- sitä kuulee
että oikein tehokäyrät , vitsi , ku poika vaan ajeli ilman käyriä , mihin se olis riittänytkään näillä
käyrillä, ei varmaan sen ihmeemmin tai ????????
- jartsa
missä päin näitä paikkoja on
- Senna
sitten on toinen koulukunta, joka on talven sahannut koneita penkissä muutoksineen eikä keväällä radalla mitään eroa. (tämä mm. Raketissa viime keväällä kun haettiin optimi asteita/niiden suhteita.
- kaikilla
Ainaki jos on autossa kiinni Mychron, sieltähän noi käyrät löytyy PC ohjelman kautta.
- tollo
Kuinka tiheesti toi mychron kerää näytteitä.
Alfanolla saa 5 näytettä sekunnissa (näyte per 0.2 sec) ja max 6 minuuttia. - näytteet
tollo kirjoitti:
Kuinka tiheesti toi mychron kerää näytteitä.
Alfanolla saa 5 näytettä sekunnissa (näyte per 0.2 sec) ja max 6 minuuttia.Muistaakseni Mychron 3 ottaa 10 näytettä sekunnissa ja perusmalli basic taltioi niitä noin puolen tunnin ajalta. Seuraavaksi kalliimpi versio plus taitaa ottaa pari tuntia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2679496IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3006676Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?681621Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61391Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.921235- 1091151
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut731038Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin40852Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23746MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312741