OpenSourcelle

Dell rupeaa jakelemaan Firefoxia esiasennettuna:

http://www.itweek.co.uk/vnunet/news/2147900/dell-bundles-firefox-systems
5329
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Pitäisikö siitä sotia.?

Äänestä
  • Ilman muuta soditaan senkin puunenät.. ja kuten artikkelin lopussa mainittiin, HP rupeaa asentamaan Netscapea pöytäkoneisiin ja läppäreihin joten se on IE:n voitoksi 6-0 koska se on pirun hyvä ja hakkaa varmasti molemmat foxin ja scapen mennen tull,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

    ooh, nyt katosi puhti multakin jo.??

    Mutta se ainakin on totta että Google suunnittelee omaa käyttistä joka pesee kaikki muut..vai olisko se perustunut kuiteski linuxiin?? Kuka tietäisi aiheesta enemmän?

    Äänestä

Se on ainoa potku mitä open..shitti tarvitsee.

Äänestä
  • Myönnä vaan nöyrästi että sille ei voi enää mitään.

    Alat vaan kiltisti opettelemaan OpenSourcen käyttöä niin pääset helpommalla etkä munaa itseäsi ammattipiireissä.

    Äänestä

  • tarvitaan kirjoitti:

    Myönnä vaan nöyrästi että sille ei voi enää mitään.

    Alat vaan kiltisti opettelemaan OpenSourcen käyttöä niin pääset helpommalla etkä munaa itseäsi ammattipiireissä.

    Hän on nimittäin vain Microsoftin markkinointiagentti, eikä ymmärrä tietokoneista tai ohjelmista mitään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lisäpotkua kirjoitti:

Dell rupeaa jakelemaan Firefoxia esiasennettuna:

http://www.itweek.co.uk/vnunet/news/2147900/dell-bundles-firefox-systems

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu