San Franciscossa edullista majoitusta?

Olisiko jollain viime aikaisia kokemuksia omatoimimajoituksesta San Franciscossa? Kyllähän noita hotelleita on netissä pilvin pimein, mutta kiinnostaisi jonkun itse hyväksi kokema hotelli keskustan alueella. Turistiluokka käy tai siisti paikka sen allekin, kunhan WC ja TV on huoneessa. Hintaluokka sais olla mieluimmin alle 100 taalaa yö kahelta.
3345
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Friscossa on halvat huoneet todella kiven alla, hyva jos saa huoneen edes $100:lla, usein miten ne maksaa lahemmaksi $200. Kavin siella viime syksyna ja se on kodella komea paikka, pakko menna sinne uudestaan... ja jos meet syomaan niin suosittelen paikkaa nimelta House Of NanKing, kiinalainen paikka kohtuu halvat hinnat ja TODELLA hyvaa ruokaa!!! Kannattaa myos kayda lainaamassa kirjastosta Suomalainen matkaopas sarjan California kirja. Siina on todella hyvia vinkkeja!!!

Äänestä

Pari linkkiä:

http://www.priceline.com

http://pub109.ezboard.com/bpricelineandexpediabidding

Ennen kuin lähtee Pricelineen heilumaan, kannattaa jälkimmäisen linkin takaa löytyvän foorumin neuvot lukea ja tarkkaan. Ja ymmärtää ne!

Olin viime Jouluna SF:ssa Pricelinen kautta varaamassani hotellissa ja hinta oli luokkaa 55 taalaa/yö. Hotelli EI ollut turistiluokkaa, vaan keskustassa Union Squaren laidalla sijaitseva St. Francis. Kuriositeettina mainittakoon, että kyseessä on pitäjän yksi kuuluisimmista majoituskioskeista :)

"Built in the late 19th century, it has always been considered one of the best hotels in the city. A recent $55 million renovation retained all of its classic elegance and style."

Äänestä
  • Paljon kiitoksia kummallekin vinkeistä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tina kirjoitti:

Olisiko jollain viime aikaisia kokemuksia omatoimimajoituksesta San Franciscossa? Kyllähän noita hotelleita on netissä pilvin pimein, mutta kiinnostaisi jonkun itse hyväksi kokema hotelli keskustan alueella. Turistiluokka käy tai siisti paikka sen allekin, kunhan WC ja TV on huoneessa. Hintaluokka sais olla mieluimmin alle 100 taalaa yö kahelta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu