ASKO

Reijohenrik

ASKO myy italialaisia Nicoletti nahkasohvia jotka reikiintyvät alle 3:ssa vuodessa mutta ei ota asiasta vastuuta vaan jättää asiakkaan tappelemaan maahantuojajobbarin Furnitareen kanssa. Tätä samaa sohvamerkkiä näkyy myyvän myös useat muutkin liikkeet. Älkää ikinä ostako ASKOSTA mitään! Nicoletti-sohvat kelpaavat kyllä Berlusconille mutta ei suomalaisille!

4

1983

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • heikki

      On samanlaisia kokemuksia

      Pari vuosikymmentä sitten Asko tarkoitti laatutuotetta, ei todellakaan enää.
      Askosta on tullut samanlainen halpamyyntitavaratalo kuin kaikki muutkin mööpelikaupat

    • Sieltä jostakin......Me ostimme tv taso systeemin sieltä ja silloin kuvassa siinä lepäsi laajakulma tv.Kyselimme silloin et kestääkö taso tv:n painon
      ja kovasti vakuuteltiin;et tottakai.Noin vuodessa taso alkoi taipua tv:n alla ja alkoi hirvittää et se romahtaa just kun lapsi edessä touhuaa.Poistimme tason käytöstä ja askoon valittamaan asiasta.Myymälä päälikkö ei ottanut mitään kantaa ja esitteli rinta rottingilla esitettä mihin oli ilmestynyt painoraja.(EI OLLUT KUN OSTIMME)Vasta kun kuluttajasiamiehelle luvattiin ottaa yhteyttä,ni luvattiin uusi taso.Meni 2kk ja marssin kysymään et mikä maksaa??
      Samainen myymäläpäälikkö selittelee et taso oli tullut mutta kuljetuksesta oli siihen tullut jälkiä.tilattiin uusi ja meni pari viikkoa kun myymälästä soitettiin et se on tullut.Käytiin se hakemassa ja kotona paketti auki.kas kummaa....Taso oli kuljetuksessa kolhiintunut,eikun takaisin kauppaan ja selittämään tilanne.Myymäläpäälikkö ei edes pyytänyt anteeksi tapahtunutta ja meinas et tilataan uusi.Arvatkaas tilatiinko....Kyseiseen rojua myyvään liikkeeseen ei todellakaan meidän perhe astu.Suomessa on paljon paljon parempia alan liikkeitä missä homma pelaa....:)

    • Anonyymi

      Mielenkiinnosta kyselen, kuinka kauan olette saaneet odottaa ostamaanne tuotetta Askosta? Tuntuu, että uutta pyritään myymään alennuksin, mutta vanhojen tehtyjen kauppojen tuotteiden toimitus kestää hirmu pitkään. Mikähän on kohtuu toimitusaika huonekaluille tänä päivänä Suomessa?

    • Anonyymi

      Pelkkää huijausta.Huonekalun toimituksessa kestää liian kauan ja myös rahojen palautuksessa,joita en ole saanut vieläkään takaisin.En voi suositella kenellekään.Seuraavaksi ilmoitus poliisille!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      201
      1631
    2. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      58
      1051
    3. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      140
      954
    4. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      922
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      61
      916
    6. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      11
      810
    7. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      268
      795
    8. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      75
      745
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      61
      732
    10. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      342
      721
    Aihe