piritasta

onnellinen matkalainen

Haluan jälleen kerran kehua Pirita Top Spa -hotellia, jota usein aik. on arvosteltu. Tällä kerralla kävimme useamman kerran syömässä hotellin ravintolassa, ja ruoka oli todella kauniisti esille pantu ja oli myös erittäin maukasta. Illalla oli lisäksi hyvää ohjelmaa, jota sai ilmaiseksi seurata kun oli syömässä. Myös hoidot olivat oikein hyviä.

5

886

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Joulunaika

      tuli oltua Piritassa.Hintaansa verraten ihan hyvä taso hotellissa,hoitoja en ottanut.Ruoka lienee sitä tavallista "kotiruokaa"Henkilökunta asiallista,jopa joskus ystävällistä.Huoneet siistejä,siivotaan joka päivä.

      • Timppa1977

        muutama vuosi takaperin tuli kaverin kanssa oltua pari yötä.meille ainaskin sopi ihan hyvin.porukkaakin ei ollut liikaa.oli hyvin alku kesä kun käytiin.urheilu miehinä päivät urheiltiin ja syötiin ravintolassa.uima altaalla uitiin ja saunojakin oli muistaakseni ainaskin kahta kolmea erilaista.ja mikä mukavinta pukutilat oli yhteiset miehille ja naisille.kyllä siinä poikamiehillä silmät lepäs.ja sattupa vielä että saunassa oli pari saksalaista neitoa myös aatamin asussa niin kuin mekin.iltsella sitten lähettiin oopiumiin,yökerhoon rallattelemaan ja tanssittamaan paikallisia kuvankauniita viron venäläisiä.tarkennettakoon että oopiumi on piritasta vielä hiukka etiäpäin.(näin hiukan asian vierestä,mutta kun muistot pukkas mieleen)pitäskin lähteä pikemmiten uudestaan.


    • hyvä paikka

      Olen myös pari vuotta sitten ollut 5 päivää Piritassa.Meillä oli kylpyläpaketti.Hoidot olivat hyviä ja huoneet siistejä,huoneemme sijaitsi lahden puolella ja oli iso parveke.Otimme lisäksi kosmetologin hoitoja,jotka olivat tosi taidolla ja ajan kanssa tehtyjä,hinta tosi halpa Suomen hintoihin verrattuna.Kyllä voin mennä hyvällä mielellä uudelleenkin.

    • Anonyymi

      Ihan hyvä mainos, todellisuudessa pirita ja koko tallinna on ihan skeidaa.

      • Anonyymi

        Pirita Top Spa on aivan tosi läävää!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      83
      7101
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7053
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      108
      6157
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5404
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5228
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5185
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5098
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4585
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3467
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3380
    Aihe