Osaisko joku auttaa minua ja kertoa esim. jotain nettisivustoja, mistä löytäis tavanomaisten sairaalassa työvaatteena käytettävien (niiden valkoisten)pukujen kuvia/kokoja/mittoja? Yritin Googletella, mutta ei tärpänny. Tai voisko joku kertoa minkä kokoselle hoitajattarelle sopii 44:n numeron housupuku? Kiitos jo etukäteen, jos joku viitsii vastata tähän "fiksuun" kysymykseeni!
Työvaatteista
Hoitajatar
72303
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
www.imagewear.fi
Tilasin itselleni hetki sitten sähköpostilla Hejcolta kolme jakkua sekä yhdet housut. Hejcon työasut ovat laadukkaita. Olen käyttänyt niitä pesusta pesuun, eivät mene huonoksi. Eivät edes välttämättä vaadi silitystä (ainakaan ns. Seersucker-laatu.) Hinta on kyllä kova, mutta laatu vastaa hintaa.
Kirjoita googlelle hejco, niin pääset kotisivulle. Voit tilata kuvaston tai katsella kuvastoa netistä. Lykkyä tykö.
viime marraskuun toiseksi viimeisellä viikolla hejcolta työasuja. Eivät ole vieläkään tulleet!!!
No niin, sain juuri Hejcolta viestin, että osa tilaamistani tuotteista oli loppuunmyyty. Tilaaminen sähköpostilla ei siis ole hyvä idea. Kannattaa vaikka soittaa myymälään, ettei tule pettymyksiä. Mikäli asut pääkaupunkiseudulla, voit sopia henkilökohtaisen käynnin liikkeeseen. Itse tein niin vuosi sitten ja sain mukaani sopivat työvaatteet.
Talo tarjoaa kahdenlaisia työvaatteita: liian suuria ja liian pieniä. Usein hoitajilla näkee housuja, joiden puntit on kääritty. Työvaatteiden säkkimäisyys on niin yleistä, että se ei pistä silmään. Omien työvaatteiden hankinta varmaan houkuttelee monia, mutta talo usein määrää, että sen vaatteita on käytettävä eikä niitä saa viedä töistä pois hygieniasyistä.
Moi,
mun työvaatteet on pienestä firmasta nimeltä Liikeliina, tekee mittojen mukaan jne. www.liikeliina.fi
Älä ainakaan tilaa Hejcolta! Tai jos tilaat ole vslmis odottamaan tuotteita vähintään kolme viikkoa ja jos sattuu niin että tuote ei olekaan sopiva, palautus kestää reippaasti yli kuukauden. Itse olen palauttanut tuotteet 6.3 enkä ole saanut rahojani takaisin edelleenkään. Heidän asiakaspalvelusta sanotaan vain että käsittely on vielä kesken. Tuotteet on hermottoman kalliita (vaikkakin laadukkaita, jos sattuis olemaan hyvän kokoisia, itselle ei, kun olen 156cm pitkä, vaikka kuinka yritin ottaa lyhyen tuotteen, ei istuvuus ollut hyvä itselleni), mutta se määrä mitä maksoin, olisi kiva pikku hiljaa saada omat rahat jo takaisinkin. Eli en todellakaan suosittele HEJCOa kenellekään, (jollet ole varma sopivuudesta ja hinta on hermoton).