Joku saattaa muistaa tempun jossa david blanella on rutistettu tyhjä juomatölkki ja sitä heiluttelemalla juomatölkki palautuu oikeaan muotoonsa ja on yhtäkkiä ehjä. Tölkki avataan sihahduksen kera ja juoma kaadetaan lasiin.
Salaisuus on helppo: tölkin yläreunaan tehdään neulalla reikä. Tuosta reiästä valutetaan ulos 1/3 osa tölkin sisällöstä. Tölkki on helppo rutata kohtalaisen kasaan kun nestettä puuttuu. Mieten saadaan tölkki näyttämään aukinaiselta?
Laitetaan mustaa paperia tuohon reiän päälle josta juoma tulee ulos. Musta reikä antaa automaattisesti vaikutelman että tölkki on tyhjä.
Miten tölkki saadaan takaisin muotoonsa. Peitetään sormella tuo nuppineulan reikä ja heilutellaa tölkkiä jolloin hiilihappo erottuu limpparista ja paine purkin sisällä pakottaa tölkin oikeaan muotoonsa. Samaan aikaan peukalolla huomaamattomasti pyyhkäsee sen mustan lapun tölkin suuaukon päältä pois. Sitten sormi nuppineulan reiällä ja pikkasen heiluttaa tölkkiä ja avaa tölkin. Sihahdus kuuluu taas luonnollisesti paineen vaukutuksesta joka lisää vaikutelmaa siitä että purkki todellä ehjä.
Blane sooda tölkin eheytys
Minäuskon
1
782
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2252960Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1842606Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1101227Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1351144- 701078
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2901060Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831055Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3481022Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20959Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22808