MF 135

Mitenkähän olisi paras laittaa Massikka 135:n letkulämmitin että
tulisi toimiva peli
41066
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

suoraan sinne lohkoon vastus toimii nopeasti kunhan on vähintään 500 wattinen,ei tarvitse mitään letkuliitoksia jotka sitten ajanmyötä alkavat tiputtaan nestettä.

Äänestä

Helpoin jos laitat sellaisen mallin, että menee suoraan alavesiletkun sisään. Siis jäähdyttimen ja vesipumpun välille sinne alas. Nämä mallit letkulämmittimistä ovat vain aika pieniä teholtaan, joten joutuu lämmittämään pitkään. Kuitenkaan lisäletkuja ei tarvi asennella. Laita ennemmin lohkolämmitin. Sellaisia löytyy kyllä perkinsiin sopivina.

Äänestä

ei kerta kaikkiaan kannata. Pitää olla tosi hyvä paikka, että kovemmalla pakkasella lämmittää kunnolla. Jos kuitenkin aiot laittaa, niin minulta saisi tarpeettomana tosi halvalla. Oli asennettuna käytettynä ostetussa autossa. parempi kuin ei mitään, mutta ei juuri sen parempi

Äänestä

Tarkennuksena vielä että käyttämätön letkulämmitin löytyi aitan seinältä ja siinä on noin 20 millin lähdöt

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Letkulämmitin kirjoitti:

Mitenkähän olisi paras laittaa Massikka 135:n letkulämmitin että
tulisi toimiva peli

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu