Muru!!

Nyt on kaipauksen hetki

Tänään tahtoisin olla
kanssasi,näkisimme
yhdessä vuoden vaihtumisen

Se olisi onnellista

Mutta minä olen täällä
ja sinä olet siellä

Kun kello lyö kaksitoista
ajattelen sinua lämmöllä!

Suukkoja,suukkoja. :)
3359
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ajattelen sinua kuumasti keskiyöllä,
lupaan sen!

Äänestä

taskumatti kolpakossa.

t. varis

Äänestä

samanlaista kaipausta tunnen minäkin :) Tämä oli suloinen runo.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


termospullo kirjoitti:

Nyt on kaipauksen hetki

Tänään tahtoisin olla
kanssasi,näkisimme
yhdessä vuoden vaihtumisen

Se olisi onnellista

Mutta minä olen täällä
ja sinä olet siellä

Kun kello lyö kaksitoista
ajattelen sinua lämmöllä!

Suukkoja,suukkoja. :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu