Hei!
Onko muita jotka ovat käyttäneet kyseistä valmistetta? Onko ollu apua, sivuoireita...?
Itsellä tabut menee epäsäännöllisten menkkojen tasaamiseksi, kierto ollu viimeiset 6v 18-120pv. On yritetty tasoittaa niin e-pilsuil (ei yksikää merkki sovi meikälle), Terolutei, Clomifenilla ym. hormonivalmisteilla.
Alkuun Proveran annostus on 15-29pv 1tbl/pv ja jos ei tasoitu 2-3kk aikana, sitten 2tbl kierron 15-29pv.
Provera 10mg tableteista
4
10417
Vastaukset
- tupu
mä sain eilen kyseisen reseptin endometrioosin hoitoon. eli syön n,3kk. ettei tule kuukautisia ja sit leikataan.en voi ikävä kyllä vielä kertoa käytöstä kun vasta alottelen..
- Yaris2003
Syön näytä runsaisiin kuukautisiin, yhdet kesti 2 viikkoa.Sitten menin gynelle ja nyt tuli sitten normaaliin aikaan ja aika normaalisti, saa nähdä miten käy nyt. Olen lapset tehnyt ja ei ole vaihdevuosioireita.
Päänsäryn olen huomannut sivuoireina. Miten muilla? Tposin teen sellaista työtäkin, että nisklat ovat jumissa.- endokki
Vaikean endometrioosin hoitoon olen käyttänyt, kun juuri mikään muu ei tuntunut auttavan. Omaan endometrioosiini vuosikausia söin Proveraa 10 mg / pv. Sillä annoksella kuukautiset jäivät tulematta, ei juuri mitään vuotoja ja olo oli ainakin parempi kuin hirveitä endotuskia kärsiessä kuukautisten yhteydessä.
Nyt kun olen ollut käyttämättä usean kuukauden harvenivat (pahat) migreenit ja päänsäryt. Lihomisesta en tiedä oliko se lääkkeen vaikutus vai yli 10 vuoden kipuilun ja syömisen seuraus. Tätä lääkettä käytettäessä ei laihdutuskuuri kuitenkaan onnistu. Kun olin välillä ilman Proveraa pystyin vuoden aikana laihduttamaan 20 kiloa.
- Anonyymi
Söin vuosia sitten Provera kuurin. Muistan kun oli kokoajan tollo ja humalainen olo. Huimasi ja silmiin tuli näköhäiriöitä. Lopetin heti kuurin lääkärin määräyksestä.
Sittemmin vuotohäiri
öihin syönyt e-pillereitä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "984446Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293303No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452370- 351378
- 341113
- 321036
- 121033
- 158997
- 6924
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12862