espanjan mantereelta yhdelle "ihmiselle" säännöliset tulot raitis reipas ja tupakoimaton ei uskovainen
mistä
koti
2299
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Espanjan suomalaisten lehdissä on paljon ilmoituksia myytävistä ja vuokrattavista asunnoista.Jos ajattelit costa del solin aluetta niin mene sinne vaikka lomalennoilla hotelliin ja juttele siellä asuvien suomalisten kanssa niin he osaavat parhaiten neuvoa kenen puoleen kääntyä.
Itse vuokrasin asunnon 1kk ajaksi kotoa käsin suomalaiselta välitystoimistolta.Niitä on vaikka kuinka paljon ei muuta kuin espanjan sanomia ostamaan.
Neuvo 1:n alku mutta suomalaiset rosvoavat suomalaisilta ylihintaa.
Katso paikallisista toimistoista.
Katso vaihtoehtoja, käy katsomassa, vertaa.
Vertaa myös muita alueita!
Hinta-asteikko sekä vuokrissa, että ostohinnoissa on hurja.
Meikäläiset ovat tottuneet jonkinlaiseen hintatasoon. Tuolla se on pakjon laveampi. Tarjontaa runsaasti! Sijainti vaikuttaa erittäin paljon.
Missä haluat asua? Kaupungin keskusta, muu kaupunkialue, resevaatio (anteeksi urbanisatioasukit)?
Älä tee nopeaa päätöstä!