ÄLKÄÄ VALITTAKO

MITÄ TE SIELLÄ VALITATTE.TÄMÄ ON ILMAINEN PALVELU JA EI OLE PAKKO SITÄ KÄYTTÄÄ.MINÄ AINAKIN OLEN PIRUN TYYTYVÄINEN "ILMAISEEN LOUNAASEEN! HÄVETKÄÄ !
9599
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Tämä ei ole ilmainen palvelu, mainostajat maksaa, eivätkä saa vastinetta rahoilleen kun ei posti toimi.

Äänestä
  • No silloin mainostaijilla on oikeus valittaa, mutta ei sähköpostin käyttäjillä. Minä käytän maksullista sähköpostia ja minulla on oikeus valittaa, jos maksamani palvelu ei toimi, mutta jos ei ole palvelusta maksanut, ei auta valittaa.

    Äänestä

  • ELI ÄLÄ VALITA.JOS MAINOSTAJAT (MAKSAJAT) EI OLE TYYTYVÄISIÄ NIIN HE VETÄVÄT RAHANSA (MAINOKSENSA) POIS.SULLE EI TULE KUSTANNUKSIA MISSÄÄN VAIHEESSA TÄSTÄ POSTISTA.NO SÄHKÖÄ KULUU.

    ELI MENKÄÄ ITSEENNE.

    Äänestä

  • PEPE PUUKALLO kirjoitti:

    ELI ÄLÄ VALITA.JOS MAINOSTAJAT (MAKSAJAT) EI OLE TYYTYVÄISIÄ NIIN HE VETÄVÄT RAHANSA (MAINOKSENSA) POIS.SULLE EI TULE KUSTANNUKSIA MISSÄÄN VAIHEESSA TÄSTÄ POSTISTA.NO SÄHKÖÄ KULUU.

    ELI MENKÄÄ ITSEENNE.

    Oletko ajatellut mistä mainostajat saavat rahansa mainontaan ? Aivan oikein kuluttajilta eli MEILTÄ KAIKILTA, tämän "ilmaisen" palvelun kulut katetaan lisäämällä palveluiden ja tuotteiden hintaa se pieni siivu mainoskuluja varten eli me kaikki maksamme tästä.

    Mainostajia kiinnostaa käyttäjämäärä koska se on helppo mitata, luotettavaa tietoa käyttäjien tyytyväisyydestä on paljon vaikeampi saada. Ja tuskimpa mainostajat edes paljoa tutkivat palvelun toimivuutta vaan tekevät päätöksensä nimenomaan käyttäjämäärän perusteella eli äänestys käytöksellä = siirtyminen muihin sivustoihin on ainoa tehokas viesti mainostajille Suomi24 sivuston heikosta tasosta. Tietty voisi laittaa suoraan mainostajille palautetta tyyliin "miksi tuhlaatte mainosbudjettia tuollaiseen huonosti toimivaan sivustoon" mutta tuskin sekään paljoa vaikuttaa jos käyttäjämäärät pysyvät korkeina.

    Loppupelissä jokainen käyttäjä maksaa osan tästä samoin kuin sellaiset jotka eivät tätä käytä ja maksajana katson olevani oikeutettu kritisoimaan palvelun tasoa !

    Äänestä

Puhut asiaa.Hyvää uuttavuotta kaikille.

Äänestä

Kiitos ei, kyllä hieman voi valita ja valittaa mitä tarjotaan, loppujen lopuksi kyllä me tämä maksetaan jotain kautta, jos ei henkilökohtaisesti niin muut muilla palveluilla ja mainostajat laittaa kulut tuotteiden hintaan, lisää voit opiskella kaupallisen alan kursseilla.

Äänestä
  • Hei mäntti ! Ei minun Ekonomin tarvitse lukea lisää markkinataloudesta.Ymmärrän asioita makrotasollakin, en pelkästään mikro tasolla.

    Tottakai joku aina maksaa.Kun toinen voittaa on se aina joltain pois.Niinhän se talous toimmii.Onneksi.Se vie asioita eteenpäin.

    Jos siirtyisitte tuonne Habbo hotellin pariin lapsukaiset.Sanon suoraan Suomi 24 on hyvä bisnes ja toimiva ja antaa palveluja ...sullekin..muista se.

    Äänestä

  • Ekonomi jo vuodesta 1995 kirjoitti:

    Hei mäntti ! Ei minun Ekonomin tarvitse lukea lisää markkinataloudesta.Ymmärrän asioita makrotasollakin, en pelkästään mikro tasolla.

    Tottakai joku aina maksaa.Kun toinen voittaa on se aina joltain pois.Niinhän se talous toimmii.Onneksi.Se vie asioita eteenpäin.

    Jos siirtyisitte tuonne Habbo hotellin pariin lapsukaiset.Sanon suoraan Suomi 24 on hyvä bisnes ja toimiva ja antaa palveluja ...sullekin..muista se.

    Niimpä, voi olla kaikki kasvottomat ja nimimerkkien takana olevat, vaikka tohtoreita. Mut jos jotain palveluita tarjotaan niin kai sen vois tehdä kunnolla, niin ne tekee toisetkin, suomi24 käyttäjänä vuodesta 2001 alkaen, postipalvelut sekos vasta uudistuksen jälkeen. Sitäpaitsi asiat korjataan tuen ja käyttäjien välillä, täällä puhutaan paskaa.

    Äänestä

Kyllä ilmaisenkin palvelun tulee toimia, jos voidaan olettaa että sen tulee toimia. Jos ilmainen palvelu ei pelaa vaikka asiakas niin olettaa, niin siitä olisi käyttäjää selvästi etukäteen varoitettava.

Onhan maantietkin "ilmaisia" ja käyttäjät voivat luottaa että tiet ovat myös käyttökelpoisia, jos eivät ole niin siitä kyllä tienkäyttäjiä etukäteen varoitetaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PEPE PUUKALLO kirjoitti:

MITÄ TE SIELLÄ VALITATTE.TÄMÄ ON ILMAINEN PALVELU JA EI OLE PAKKO SITÄ KÄYTTÄÄ.MINÄ AINAKIN OLEN PIRUN TYYTYVÄINEN "ILMAISEEN LOUNAASEEN! HÄVETKÄÄ !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu