NTSC video DVD: lle

Onko tietoa millä markkinoilla olevista polttavista DVD laitteista voi polttaa NTSC formatilla olevasta VHS:tä käypä DVD. Esimerkiksi, kovalevyllinen DVD, voiko sen kautta mahdollisesti siirtää PAL systeemiin ja polttaa sitten DVD:lle.
1280
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Pinnaclen tv-kortilla saadaan ainakin näkymään
Pal,NTSC ja Secam.En muista tallentaako myös
kaikki formaatit.Koodaus onnistuu muistaakseni
Sonic:illa .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


formaatti kirjoitti:

Onko tietoa millä markkinoilla olevista polttavista DVD laitteista voi polttaa NTSC formatilla olevasta VHS:tä käypä DVD. Esimerkiksi, kovalevyllinen DVD, voiko sen kautta mahdollisesti siirtää PAL systeemiin ja polttaa sitten DVD:lle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu