Ihmetyttää tämä Mariahin sensurointi Suomessa. Radioissa tai televisiossa (lukuunottamatta MTV:tä) en ole itse kuullut kertaakaan soitettavan Mariahin uusimpiä biisejä. It's like that ja Get your number ovat kuulemma pyörineet NRJ:llä mutteivat kovin ahkeraan. We belong together, Shake it off ja Don't forget about us eivät ole soineet ollenkaan radioissa eikä televisiossa. Eikä levyäkään ole Suomessa mainostettu. Menestynyt kuitenkin muualla Euroopassa (Iso-Britannia, Saksa). Ihmetyttää vaan että miksi tämä levy on melkein kokonaan sensuroitu?
ihmetyttää
tihk
2
250
Vastaukset
- stareyes1
Suomalaiset haluavat vain oman kultansa näkyvän.
- Honey.B.Fly
ihmetellyt samaa. Ajattelisi, että kun se kerta oli myydyin levy Jenkeissä ja toisiksi myydyin maailmalla, että sitä olisi edes jonkun verran soitettu tai mainostettu. Mutta ei. Itse olen kuullut vain ja ainoastaan Get Your Number biisin Suomessa ja se oli Nrj videolistalla #1. Niin ja Don't Forget About Us meni single listalla #1, vaikka ei sitä ole soitettu tietääkseni millään radiokanavalla. Wow!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663362Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433157Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1222648- 432538
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271850- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851465- 391320
- 821189