Hei kaikki Tunisian matkaajat! Osaako joku kertoa minkälaiset ilmat Tunisiassa on tammikuun lopulla?? Tahtoo etelän lämpöön täältä loskan keskeltä ja Tunisia kiinnostaisi.
Entä onko kokemusta miten äkkilähtöjä Tunisiaan on tarjolla alkuvuodesta, mikä hintataso jne.. Kaikki informaatio tervetullutta.
Kiitos ja onnellista uutta vuotta!
Entä onko kokemusta miten äkkilähtöjä Tunisiaan on tarjolla alkuvuodesta, mikä hintataso jne.. Kaikki informaatio tervetullutta.
Kiitos ja onnellista uutta vuotta!
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tammikuun lopulla asteet jäävät sinne 10 Asteen paikkoille. Vähän vähemmänkin. Että villapaitaa mukaan vaan, lämpimät kelit alkavat eli yli 20 asteen alkavat vasta huhtikuun alussa. Me lähdetään Tunisiaan huhtikuun loppupäivänä. Onnee vaa matkaa, on siellä ainakin lämpösempi kun suomessa silloin.
ja lämpö on kumma asia, kun se tuntuu niin monia kiinnostavan. Itse en panisi lainkaan pahaksi, jos lomakohteessani olisi viileääkin, kunhan vain on paljon historiallista nähtävää ym. Aurinkorannalle en ole koskaan haikaillut, joten nyt tuntuu hassulta, että olen kohta lähdössä Kapkaupunkiin, jossa harmi kyllä on tammi-helmikuussa todella kuumaa. Siis silloin siellä on kesä, mutta lomaani on muulloin vaikea järjestää, siksi jouduin valitsemaan tuon ajankohdan. En ole rusketuksesta nauttiva, mutta olen innokas näkemään outoja seutuja kuumuudesta huolimatta. Toivon sinulle Tunisiassa lämpimiä päiviä.
just kotiin tunisian, soussen maisemista ja viileetä oli..sattui aurinkoisia päiviä, mut kauheen kylmä silti.rannalla jokunen hassu auringonottaja aurinkotuoleissa. itse olin pitkähihainen ja takki pääl rannalla. kevyt toppatakki paras ratkaisu, ja illal viel villapaitaa..
niin jotain 20 astetta(opas sanoi) sielä oli , että norm.lämpimämpi , mutta viilee silti , kun sielä tuulee aina ja nyt talvikuukausina kylmästi.
Aurinko jokapvä paistoi eikä satanut.