MITÄ IHMETTÄ LAHJAKSI????

???

Veljeni menee pitkäaikaisen avokkaansa kanssa naimisiin, ihan vaan maistraatissa ja minä ja avomieheni olemme todistamassa. He eivät kerro asiasta muille, ja haluavat muutenkin kaiken olevan tosi pelkistettyä - ei edes juhlapukeutumista.

Mitä ihmettä tälläiselle parille voi antaa lahjaksi (olleet yhdessä 14 v) ja ja missä vaiheessa lahjan voi edes antaa. En ole koskaan vielä ollut tämäntyyppisissä "häissä". Kuuluuko esimerkiksi viedä kukkia? Mikä lahja voisi olla hyvä?

Alustavasti olen miettinyt esim. Aalto vaasia tai muuta "laadukasta" lahjaa, mutta onko huono idea? siihen voisi sitten teettää vaikka jonkun kauniin kukka-asetelman, vai...?

Kertokaa kokemuksia maistaraattivihkimisistä, Kiitos!

3

1880

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • äippä

      käy hyvin, itse olen vienyt ko vaasin, johon kultasepällä kaiverrettiin nimikirjaimet ja päivämäärä, mutta ko. vaasihan saa myös todella näyttävän asetelmakin. Lahjan voit antaa varmaankin kahvitilasuudessa, kait sellainen on kuitenkin, vai menettekö syömään tms.

    • ei ole kyse

      niin ostaisin itse Marcel-maljakon. On tosi tyylikäs. Itselläni vain se pienoismalli =)

    • TENU

      radio-ohjattava-auto ta leegolaatikko. jos häämatkalla tulee tylsää , niin aina tämmänen pitää olla mukana. puukirahvi ois kans kova juttu. eiks je?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      100
      1763
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      59
      1160
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      441
      1126
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1043
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      58
      821
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      130
      814
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      49
      766
    8. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      753
    9. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      708
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      671
    Aihe