MITÄ IHMETTÄ LAHJAKSI????

???

Veljeni menee pitkäaikaisen avokkaansa kanssa naimisiin, ihan vaan maistraatissa ja minä ja avomieheni olemme todistamassa. He eivät kerro asiasta muille, ja haluavat muutenkin kaiken olevan tosi pelkistettyä - ei edes juhlapukeutumista.

Mitä ihmettä tälläiselle parille voi antaa lahjaksi (olleet yhdessä 14 v) ja ja missä vaiheessa lahjan voi edes antaa. En ole koskaan vielä ollut tämäntyyppisissä "häissä". Kuuluuko esimerkiksi viedä kukkia? Mikä lahja voisi olla hyvä?

Alustavasti olen miettinyt esim. Aalto vaasia tai muuta "laadukasta" lahjaa, mutta onko huono idea? siihen voisi sitten teettää vaikka jonkun kauniin kukka-asetelman, vai...?

Kertokaa kokemuksia maistaraattivihkimisistä, Kiitos!

3

1880

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • äippä

      käy hyvin, itse olen vienyt ko vaasin, johon kultasepällä kaiverrettiin nimikirjaimet ja päivämäärä, mutta ko. vaasihan saa myös todella näyttävän asetelmakin. Lahjan voit antaa varmaankin kahvitilasuudessa, kait sellainen on kuitenkin, vai menettekö syömään tms.

    • ei ole kyse

      niin ostaisin itse Marcel-maljakon. On tosi tyylikäs. Itselläni vain se pienoismalli =)

    • TENU

      radio-ohjattava-auto ta leegolaatikko. jos häämatkalla tulee tylsää , niin aina tämmänen pitää olla mukana. puukirahvi ois kans kova juttu. eiks je?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      98
      1211
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      88
      843
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      774
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      683
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      616
    6. 31
      603
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      558
    8. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      15
      541
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      513
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe