Saako ajaa

Saako Suomalainen ajaa Viron rekisterissä olevalla k-autolla Suomessa? jos ei niin miksi?
3972
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

En tiedä ko. asian lainsäädännöstä, mutta miksipä ei saisi. Kyllä tuolla ainakin virolaisia ajelee suomen kilpisillä autoilla. (No en henk. koht. tiedä kuin pari, mutta kumminkin)

Äänestä
  • rekkaa,joka on satamassa,saa ajaa suomalainen kuljettaja suomessa 7 päivää purkaaksen kuorman ja lastata uuden päälle ja toimittaa auto takasin satamaan.Ulkomaille rekistöröityä henkilöautoa ei saa ajaa metriiäkään.

    Äänestä

Ajattaa ainakin Svedukilpisiä autoja Suomes Suomi kuskeilla ja myös Ruottis sitt finska kilpisiä Sveduill.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suomalainen kirjoitti:

Saako Suomalainen ajaa Viron rekisterissä olevalla k-autolla Suomessa? jos ei niin miksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu