tulevaisuuden usko ?

meni eilen aika lailla taannehtivaan tilaan!
Suomen kannalta;
annoin uutisten kertoa itselleni, että enenevässä määrin yritykset kaikkoavat ulkomaille. Ja "maltillisen palkkapolitiikan" hedelmät hyödyntävät nyt yrityksiä jotka siirtelevät firmojaan halvan työvoiman ääreen!

Vaalikeskustelussa ilmeni, että aluepolitiikka on ,,,, - 0
paitsi susien osalta!
3267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Bussin kyljessä ison mainoksen, "Aina on vielä tilaa yhdelle joka äänestää Sauli Niinistöä".
Kuljen tästä lähtien omalla autolla, ei löydy meikäläiselle tilaa edes bussista.

Äänestä

osakkeen omistajat eivät ole tyytyväisiä, kuin mahdollisimman maksimaaliseen voittoon.
Ei nykyajan yrittäjä/yritykset tunne vastuuta työntekijöistään, vain omistajistaan.

Äänestä

pitäisi vastaavasti olla jotain kehittämisehdotuksia
no eihän minulla oikeastaan ole sellaista
vanha meininki kyllä tuntuisi paremmalta, on ollut parempiakin aikoja
aluepolitiikassa nääs

poliitikot kyllä lupaavat että palvelut säilyvät ja on tärkeää että ne taataan joka kolkkaan Suomessa,
mutta millä ne rahoitetaan jos ei ole sitä tulopuolta?

sehän on vain oman käärmeen hännän nielemistä, kun palkansaajien verotuksella rahoitetaan
vai? kun suurin osa palkansaajista nauttii julkishallinnon palkkoja
no onhan se hyvä että meillä on vielä leipä, maito ja voi omasta takaa ??

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rosalii kirjoitti:

meni eilen aika lailla taannehtivaan tilaan!
Suomen kannalta;
annoin uutisten kertoa itselleni, että enenevässä määrin yritykset kaikkoavat ulkomaille. Ja "maltillisen palkkapolitiikan" hedelmät hyödyntävät nyt yrityksiä jotka siirtelevät firmojaan halvan työvoiman ääreen!

Vaalikeskustelussa ilmeni, että aluepolitiikka on ,,,, - 0
paitsi susien osalta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu