On seiskan keskiarvo, ei mul o tulevaisuutta.
Mitä mä elämällä teen
En mitään...
4392
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mieti mikä sua itteäs kiinnostaa.Mee lukioon tai amikseen jos et pääse voit mennä vaikka kymppiluokalle.älä heitä tulevaisuuttas hukkaan!
Eläpä nyt höpötä, ei se keskiarvo sun elämääsi tuhoa. Sitäpaitsi seiska ei ole edes huonoimmasta päästä. Sillä pääsee moniin kouluihin, mieti sinä vaan mihin haluaisit.
Jos elämänhalusi on kiinni siitä pääsetkö lukioon niin silloin sinun on syytä pohtia oletko käynyt koulua tosissasi. Voisitko lukea läksyt paremmin, valmistautua kokeisiin huolellisemmin ja osallistua oppitunneilla aktiivisemmin? Jos voit, niin silloin keskiarvon parantaminen on vain ajakäyttökysymys.
Mulla on ihana perhe paras ystäväni on ihana ja keskiarvoni 9,2. Mutta oikeasti elämäni koulussa on kamalaa. Vielä viime keväänä olin luokan suosituin ja minulla oli paljon myös poika kavereita(KAVEREITA) kun koulut alkoivat tänä syksynä kaikki muuttui. nyt minun inhoamani tyttö on kaikkien poikien suosiossa ja minun osakseni on jäänyt olla se "selluperse" "telaketju" ja muilla haukkumanimillä varustettu henkilö. yksi meidän luokkalainen alkoi oleen minun kaa tässä joskus marraskuussa mutta sanoi etten saa kertoa kenellekään koska muut pojat alkavat haukkua häntä koska hän on minun kanssa. pari poikaa ovat minun kavereitani mutta hekin koulussa alistuvat siihen että eivät ole minun kanssa koska minä olen se kenen kanssa kukaan ei SAA eikä KEHTAA olla. ii2:sessakin kun yhdellä pojalla on minun kuva hänen ystävissään niin muut pojat kirjoittavat miten kehtaat pitää tätä kuvaa täällä ja poista tää. minu haukutaan myös koska en pidä niin muodikkaita vaatteita kuin tämä tyttö joka on nyt kaikkien suosiossa..hän on ärsyttävä!!! vaikka yritänkin olla kaikille mukava varsinkin pojille he kaukkuvat minua silti. aina kun he haukkuvat mietin että nyt olen heille kuin ilmaa ja suuttunut mutta en pysty.aina olen heille kuin auringonpaiste vaikka oikeasti minun kai pitäisi olla heille suuttunut ja vihainen.ylä-aste peloittaa minua. haluan hakea johonkin muuhun kuin tohon lähikouluun koska sinne menee kaikki ne ketkä minua haukkuvat ja siellä on jo yksi 7luokkalainen poika joka tämän kaiken aloitti.aina keskiarvo ei näytä sitä mitä kaikki on.sinulle jolla on 7keskiarvo voi sinulla silti olla kaikki ihan hyvin :):):)
mulla on erittäin huono keskiarvo:
6.2 ja oon ysillä! tarkotus ois nostaa numero kasiin ja numeron nosto on alkanut hyvin kun vaan yrittää!
4 numeroa oon saanu nostettua 2:lla numerolla ja eikun nousee vaan!