E carinasta

Olen ostattelemassa -97 1.6 carinaa,ovien alareunat kunnossa = kuulostaa jonkinlaiselta tyyppivialta, mutta mitäs muuta ns:tyyppivikaa on tullut vastaan, hammastangosta = alkaa vuotaan laatikon sykro-ongelmista olen kuullut, mutta kuinka monella noita vikoja on tullut vastaan ja minkälaisilla kilom? vai onko muutamien yksittäistapausten paisunutta..., ajolleen on ok, ja kaikki pelaa, 180tkm mittarissa.
41093
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

No, minulla ei noita edellämainittuja ole ilmennyt mutta olen kyllä kuullut että aika useissa juuri nuo niitä ensimmäisiä vikapaikkoja pakkaavat olemaan. Etupäähän olen vaihtanut tukivarren pätkän, ns koiranluun. Kuulee kuoppaisella tiellä ajettaessa mikäli siellä on välyksiä. Jos pakkaskelillä sisätilat tuntuvat viileiltä, tarkasta että moottoritilassa lämppärin vesiventtiili aukeaa kokonaan. Sitä ohjaa vaijeri joka tulee auton sisältä, lämmityslaitteelta. Omassani vaijerin kuori pääsi luistamaan ja venttiili ei auennut kokonaan.

Äänestä

eli tollanen 93 1.6 itellä.Ajettu 330tkm eikä mitään vikoja. Vain kuluvia osia... jarruja,iskareita... Vaikka kenkääkin joskus saanu...

Äänestä

itellä kylläkin vapari diiseli ja mittarissa vähän reilu 400 000km. hyvin toimii kaikki. olen nähny paljon enemmänki ajettuja ja jopa bensa koneella. itelle uusittu 30 000 sitten kaikki kuluvat osat: kytkin, kaikki jarruosat,vesipumppu ja puslia kallistuksenvakaimiin. ja sitten laturiin ja starttiin vaihettiin hiilet. tuo lämppärin vaijeri luisti mullaki, mutta se on helppo homma laittaa. iskarit menee keväällä vaihtoon. ovien alalaitoja kannattaa pitää silmällä, mutta minun yksilössä ei ole kyllä mitään sanomista niissäkään.

Äänestä

sehän tuli sitten ostettua -97 caarina..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sepeteus kirjoitti:

Olen ostattelemassa -97 1.6 carinaa,ovien alareunat kunnossa = kuulostaa jonkinlaiselta tyyppivialta, mutta mitäs muuta ns:tyyppivikaa on tullut vastaan, hammastangosta = alkaa vuotaan laatikon sykro-ongelmista olen kuullut, mutta kuinka monella noita vikoja on tullut vastaan ja minkälaisilla kilom? vai onko muutamien yksittäistapausten paisunutta..., ajolleen on ok, ja kaikki pelaa, 180tkm mittarissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu