tämän palstan tasoon. täällä keskitytään provoiluun ja ilkeilyyn. monet aloituksista ovat provoja ja jos joku sattuu asiallisesti jotain kysymään, niin heti ollaan vastaamaassa täysin asiattomasti.
toisaalta en usko, että rodusta kiinnostuneet jaksavat tätä palstaa kovinkaan kauaa seurata, parempiakin löytyy.. joten täällä asioistaan jauhavat taitavat monesti olla rodusta tietämättömiä kiihkoilijoita. tällä en tarkoita KAIKKIA kirjoittajia, mutta ikävä kyllä tällaisia on täällä useampiakin.
itselläni on nuori dobermanni-narttu, jonka koulutuksesta ja hyvinvoinnista olen hyvin kiinnostunut. tätä palstaa en kuitenkaan enää viitsi lukea, sillä se ei anna minulle mitään.
jatkakaa provoiluanne, minä en sitä enää vaivaudu lukemaan.
olen pettynyt
5
827
Vastaukset
- samaa
mieltä kanssasi!!Itsekkin olen kysynnyt jotain täällä, niin turha odottaakkaan että saisi ns.asiallista vastausta...no tiedämpähän sen että en enää täältä ainakaan kysele mitään...
- PoliceGirl82
Niin mihinkä kysymykseen? Luin tuossa noita juttuja alaspäin eikä tuossa nyt kovin asiatonta tekstiä ollut...
- PoliceGirl82
Mitkä viestit koet provoiksi tällä palstalla? Jos ahdistaa niin laita postia! Viestit, jotka eivät liity dobermanneihin tai ovat tasoltaan heikkoja, poistetaan tai siirretään.
Oletko käynyt dobermanniyhdistyksen palstalla? Itse en siellä viihtynyt kovin kauaa, koska pointtina tuntui olevan se, kellä on paras koira ja kuka syöttää kalleinta ruokaa. Mihin kysymykseen on vastattu asiattomasti? Jos seisot sanojesi takana, niin vastaa edes siihen. - DoberMan
Tuolta löytyy foorumi, jonne kannattaa kirjoitella, jos on jotain kysyttävää. Siellä vastailevat "ammattilaiset" eli dobberinomistajat ei muut.
http://www.kriegerhof-dobermanns.com/forum/index.php- mieltä
Kriegerhoffin dobermanfoorumi(linkki yllä) on mielestäni paras ja vilkkain keskustelupalsta ja siellä kysymyksiin vastailevat todelliset rodun asiantuntiat, pitkänlinjankasvattajat ja harrastajat.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1432841Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2782548Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?341502Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.381484- 1211212
- 1081163
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee151075Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041053Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.317935Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La60922