olen pettynyt

amanda

tämän palstan tasoon. täällä keskitytään provoiluun ja ilkeilyyn. monet aloituksista ovat provoja ja jos joku sattuu asiallisesti jotain kysymään, niin heti ollaan vastaamaassa täysin asiattomasti.

toisaalta en usko, että rodusta kiinnostuneet jaksavat tätä palstaa kovinkaan kauaa seurata, parempiakin löytyy.. joten täällä asioistaan jauhavat taitavat monesti olla rodusta tietämättömiä kiihkoilijoita. tällä en tarkoita KAIKKIA kirjoittajia, mutta ikävä kyllä tällaisia on täällä useampiakin.

itselläni on nuori dobermanni-narttu, jonka koulutuksesta ja hyvinvoinnista olen hyvin kiinnostunut. tätä palstaa en kuitenkaan enää viitsi lukea, sillä se ei anna minulle mitään.

jatkakaa provoiluanne, minä en sitä enää vaivaudu lukemaan.

5

782

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • samaa

      mieltä kanssasi!!Itsekkin olen kysynnyt jotain täällä, niin turha odottaakkaan että saisi ns.asiallista vastausta...no tiedämpähän sen että en enää täältä ainakaan kysele mitään...

      • PoliceGirl82

        Niin mihinkä kysymykseen? Luin tuossa noita juttuja alaspäin eikä tuossa nyt kovin asiatonta tekstiä ollut...


    • PoliceGirl82

      Mitkä viestit koet provoiksi tällä palstalla? Jos ahdistaa niin laita postia! Viestit, jotka eivät liity dobermanneihin tai ovat tasoltaan heikkoja, poistetaan tai siirretään.

      Oletko käynyt dobermanniyhdistyksen palstalla? Itse en siellä viihtynyt kovin kauaa, koska pointtina tuntui olevan se, kellä on paras koira ja kuka syöttää kalleinta ruokaa. Mihin kysymykseen on vastattu asiattomasti? Jos seisot sanojesi takana, niin vastaa edes siihen.

    • DoberMan
      • mieltä

        Kriegerhoffin dobermanfoorumi(linkki yllä) on mielestäni paras ja vilkkain keskustelupalsta ja siellä kysymyksiin vastailevat todelliset rodun asiantuntiat, pitkänlinjankasvattajat ja harrastajat.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      167
      2804
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      201
      2077
    3. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      50
      1882
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      71
      1766
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1658
    6. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1521
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      81
      1234
    8. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1080
    9. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1039
    10. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      196
      1020
    Aihe