olen pettynyt

amanda

tämän palstan tasoon. täällä keskitytään provoiluun ja ilkeilyyn. monet aloituksista ovat provoja ja jos joku sattuu asiallisesti jotain kysymään, niin heti ollaan vastaamaassa täysin asiattomasti.

toisaalta en usko, että rodusta kiinnostuneet jaksavat tätä palstaa kovinkaan kauaa seurata, parempiakin löytyy.. joten täällä asioistaan jauhavat taitavat monesti olla rodusta tietämättömiä kiihkoilijoita. tällä en tarkoita KAIKKIA kirjoittajia, mutta ikävä kyllä tällaisia on täällä useampiakin.

itselläni on nuori dobermanni-narttu, jonka koulutuksesta ja hyvinvoinnista olen hyvin kiinnostunut. tätä palstaa en kuitenkaan enää viitsi lukea, sillä se ei anna minulle mitään.

jatkakaa provoiluanne, minä en sitä enää vaivaudu lukemaan.

5

827

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • samaa

      mieltä kanssasi!!Itsekkin olen kysynnyt jotain täällä, niin turha odottaakkaan että saisi ns.asiallista vastausta...no tiedämpähän sen että en enää täältä ainakaan kysele mitään...

      • PoliceGirl82

        Niin mihinkä kysymykseen? Luin tuossa noita juttuja alaspäin eikä tuossa nyt kovin asiatonta tekstiä ollut...


    • PoliceGirl82

      Mitkä viestit koet provoiksi tällä palstalla? Jos ahdistaa niin laita postia! Viestit, jotka eivät liity dobermanneihin tai ovat tasoltaan heikkoja, poistetaan tai siirretään.

      Oletko käynyt dobermanniyhdistyksen palstalla? Itse en siellä viihtynyt kovin kauaa, koska pointtina tuntui olevan se, kellä on paras koira ja kuka syöttää kalleinta ruokaa. Mihin kysymykseen on vastattu asiattomasti? Jos seisot sanojesi takana, niin vastaa edes siihen.

    • DoberMan
      • mieltä

        Kriegerhoffin dobermanfoorumi(linkki yllä) on mielestäni paras ja vilkkain keskustelupalsta ja siellä kysymyksiin vastailevat todelliset rodun asiantuntiat, pitkänlinjankasvattajat ja harrastajat.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      143
      2841
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      278
      2548
    3. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      34
      1502
    4. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      38
      1484
    5. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      121
      1212
    6. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      108
      1163
    7. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      15
      1075
    8. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1053
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      317
      935
    10. Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla

      Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La
      Lieksa
      60
      922
    Aihe