Tiesuola

eli oletteko huomanneet,että tiesuola ärsyttäisi koirien tassuja????????
2260
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kannattaa kuivata ulkoota tullessa tassut hyvin, varpaan välejä unohtamatta....Suolahan sulattaa jään, niin kylläpä se varmaan kuivattaa anturoita ja hauduttaa varpaanvälejä.Välillä voi vähän rasvata anturoita jos paljon suolatuilla teillä liikkuu.

Äänestä

tassujen suojaaminen tassuvahalla tai sitten jos anturat ovat jo alkaneet ns. kuivumaan tai halkeilemaan, niin esim.tummelia säännöllisesti ja sitten tassuvaha suojaksi.
Ulkoatullessa tassut on hyvä pestä, niin puhdistuvat.

p.s. tassuvahaa saa apteekista(aika halpaa), mutta tummelia löytyy myös tavallisista marketeistakin(se on vahaa halvempaa)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ärsyttääkö kirjoitti:

eli oletteko huomanneet,että tiesuola ärsyttäisi koirien tassuja????????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu