Takaisin

Tuntuipa taas niin kotoisalta pitkän lomamatkan jälkeen taas kuunnella Radio Novaa autoradiosta.Olo muuttui heti kotoisaksi J.Karjalaisen,Kentin,Laura Pausinin ja Eros Ramazzotin tahdissa.Heti oli niin turvallinen olo
ja tunne siitä,että rakkaassa koti-Suomessa ovat asiat ennallaan.
1283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Minua puolestaan rauhoitti Suomeen palattuani Kolmas nainen ja Eppu Normaali. Tahroja paperilla kuului jo lentokenttäterminaalin vessassa. Kaikki tuntui olevan taas hyvin turvallisen ja tutkitun musiikin parissa. Soitin jo vessasta Novaan ja kiittelin musiikkipäällikköä. Kirjoitin vessassa jo kirjetta kiitokseksi Novaan, paperille tarttui ruskeita tahroja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suomessa kirjoitti:

Tuntuipa taas niin kotoisalta pitkän lomamatkan jälkeen taas kuunnella Radio Novaa autoradiosta.Olo muuttui heti kotoisaksi J.Karjalaisen,Kentin,Laura Pausinin ja Eros Ramazzotin tahdissa.Heti oli niin turvallinen olo
ja tunne siitä,että rakkaassa koti-Suomessa ovat asiat ennallaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu