Vettä korvaan?

Saako korvaan mennä vettä, kun on korva tulehdus?
Siis esim. suihkuun?! Antibiotti kuuri päällä ja korva lukossa!
3522
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ettei saisi mennä tippaakaan vettä korvaan. Apu suihkuun: apteekista saa uimapantoja (usein lapsilla) ja niissä on mukana korvatulpat. Ne auttavat siihen, ettei vettä mene korvaan.

Äänestä
  • Käyn heti huomenna hakemassa...

    Äänestä

  • heti... kirjoitti:

    Käyn heti huomenna hakemassa...

    halvempi konsti on ostaa sinitarraa ja laittaa korvaan kuin ostaa apteekista mitään. tämän mulle neuvoi lääkäri itse ja on kyllä hyvä pysymään ja vielä HALPA

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietämätön! kirjoitti:

Saako korvaan mennä vettä, kun on korva tulehdus?
Siis esim. suihkuun?! Antibiotti kuuri päällä ja korva lukossa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu