Kysymys käy varmaan otsikosta jo tarpeeksi hyvin ilmi.. :)
Kun fs nordicilta imuroi vaikkapa avron (blue1) ohjauspaneelin nii miten se liitetään sitten siih...
4
281
Vastaukset
http://www.fsnordic.net/article/article_view.php?ID=48 olisikohan tuosta jotain apua :)
- Lentosimu
nii ja tos ohjees lukee että Navigoi sen koneen PANEL -alahakemistoon, jossa haluat käyttää tätä paneelia (esim. C:\FS2004\AIRCRAFT\A320FIN\PANEL\) ja avaa sieltä löytyvä PANEL.CFG niin mitä tarkottaa navigointi ja miten se tehää? :)
- Allinavigaattori
Hahah, et ole tainnut olla tietokoneiden kanssa kovin kauaa tekemisissä tai sitten tuo on provo :P
- Allinavigator
Allinavigaattori kirjoitti:
Hahah, et ole tainnut olla tietokoneiden kanssa kovin kauaa tekemisissä tai sitten tuo on provo :P
Ohops, jäi vahingossa vastaamatta että se navigointi tarkoittaa vain sitä että klikkailet windowsissa sinne kyseiseen panel kansioon ja etsit sieltä kansiosta sen panl.cfg tiedoston. Tuo panel kansio siis löytyy fs9/aircraft kansion, avro-lentokone (en muista tarkkaa nimeä) kansion sisältä.
Ei se sen kummempaa siis tarkoita, eli ei tarvitse etsiä kompassia, karttoja tai gps:iä mistään että voisi "navigoida" windowsissa. :P
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2669480IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its2996659Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?671604Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61391Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.921225- 1091151
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut721033Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin40852Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23746MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312741