Tarttis saaha nato pistokkeen kytkennät??
P.S. Kärryä ei voi vetää johdoilla...
P.S. Kärryä ei voi vetää johdoilla...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
http://www.kaha.fi/cgi-bin/product/view.pl?pid=121
Tässä olisi nämä kytkennät. kopioikaa tai ottakaa linkki ylös.
Eiköhän se natokytkentäkin löydy, viimmeistään maanantaina töistä.
Missä päin oot töissä. Ettet vaan olis samassa talossa ku minä... Asentaja nro?
Olisin voinut kertoa saman, jos olisit kysynyt. Myyjä kyllä väitti että on hyvä ja kestävä johto, tiedä nyt tosta...
Hydrauliletkuilla en vielä oo koittanut. Kertokaa miten kestävät jos testaatte.
Kokeilin vetää kärryä jarruletkuilla, hydrauliletkuilla ja kahdella sähköpiuhalla. Ei se lähtenyt seuraamaan vaikka oli tyhjä kärry ja lämmin elokuun yö. Eli kannattaa ilmeisesti kuitenkin laittaa se se aisakin vetokitaan kiinni. Vaikka eipä tuo isäntä mitään siitä puhunut, mut ajattelin et vois tehdä noin.
Jaaha, no en sitten itse kokeile. Toisaalta tuosta kyllä puuttui vielä ABSin piuha ;)
Jostain on muuten tullut tapa lähteä kärryn perään ottamisen jälkeen (ja joskus muutenkin) vähän vinoon liikkeelle, että näkee pyörien varmasti pyörivän. Kyllä johdoissa kuitenkin se muutaman kymmentä senttiä on varaa, etteivät ihan heti napsahda poikki jos ajoissa huomaa.
Ei kestä ABSin piuhakaan, ei vaikka oli 15-napainen sähköjohtokin kaverina...
Oli muuten kiva kytkeä se sähköpiuha uudelleen, kun ei ollut kuin hatara muistikuva kaavasta takaraivossa. Mutta valot saatiin ja kotio päästiin!
1.maa/valk
2.vas.parkki/musta
3.vas.vilkku/kelt
4.jarru/pun
5.oik.vilkku/vihr
6.vas.parkki/rusk
7.sin.pakki/tai ei mitään
On muuten laiton kytkentä. Pakki valo ei saa tulla samasta muiden valojen kanssa. Pitää laittaa lisälaitepistokkeeseen eli S:ään. Kysykää vaikka konttorilta:-)
Vaan siinäpä se tahtoo aikausein olla, jos lisäpistokkeeseen niin nasta 3.