miksi krabista puhutaan niin vähän täällä? Eiköse vastaa kuitenkin kuvaa paratiisista paremmin kuin vaikka samui? minkälainen yöelämä? kitos. ps. onko siella maaliskuussa-huhtikuussa ahdistavan kuuma?
krabi
vastatkaa
82770
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mikä on paratiisi mielestäsi? Ei se ainakaan ao nangin kanariasykkeestä löydy. Krabi on kyllä kaunis maakunta ja sieltä löytyy upeita paikkoja.
http://www.alertnet.org/thenews/newsdesk/BKK65881.htm
pari vuotta sitten oltiin maaliskuun puolivälissä krabilla ja siellä todellakin oli ahdistavan kuuma, n. 38 varjossa kokoajan. mutta se on totta että krabilla on todella kaunista, lähisaarilla riittää paratiisirantoja vaikka muille jakaa.
NIIN?
Älä sie kuule ala huutamaa!
hiljaista verrattuna esim patong piitsiin.
mutta kylla sita kuitenkin on
Kaikista paikoista, joissa Thaimaassa olen ollut, on Krabi ehdottomasti kaunein, viihtyisin ja lumoavin. Helppo liikkua veneillä saarilta toisille, kirkkaat vedet, upeat rannat. Kyllä Samui ja Phuket jäävät toiseksi, mutta nekin ovat kyllä mukavia paikkoja. Krabi on ehkä rauhallisin näistä.
..kunhan pysyttelee kaukana pakettimatka-alueista, eli esim. sieltä Ao Nangista.