Saanko

kertoa yhden vitsin? Ei se mitään kerron sen silti:
No, isäntä ja emäntä menivät yhdessä maatalousnäyttelyyn. Siellä joku mainosti kaiuttimien kautta valiosonnia, kehuen miten hyvä se on. Se mm. astuu seittemän lehmää päivässä. Emäntä tyrkkäsi isäntää kyynärpäällään ja sanoi: kuulitko seittemän kertaa päivässä. Isäntä murahti, kuulin kuulin. Kun he tulivat kuuluttajan kohdalle, isäntä kysyi: Ihanko totta, oliko ne eri lehmiä? Kuuluttaja sanoi, että oli. Isäntä tyrkkäsi emäntäänsä ja sanoi: kuulitko ne olivat eri lehmiä :)
3350
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tee-se-itse autonkorjaus, voi kesällä
osoittautua vaaralliseksi :

Alushousujen tärkeys...

Jos joudut korjaamaan autoasi (etenkin
julkisella paikalla), kannattaa ensin miettiä,
miten on pukeutunut. Tämä juttu on luettu Sydney
Morning Heraldista ja se kertoo pariskunnasta,
joiden auto hajosi kauppareissulla.

Pariskunta oli juuri saapunut K-Mart -marketin
parkkialueelle, kun heidän autonsa hajosi. Mies
lupasi jäädä korjaamaan kulkupeliä vaimon
suorittaessa ostokset.

Kun vaimo palasi kauppakierrokseltaan, hän näki
parkkialueella joukon ihmisiä heidän autonsa
ympärillä. Tarkemmalla silmäyksellä hän näki
auton alta pilkottavan jalkaparin ja
löysälahkeiset shortsit. Vaimon häpeä oli
suunnaton, kun hän näki sen, mikä ilmiselvästi
oli muidenkin auton ympärille kerääntyneiden
nähtävissä: shortsiensa alla miehellä ei ollut
alushousuja ja kalleudet paljastuivat ympärillä
tuijottaville silmäpareille.

Nolo vaimo astui eteenpäin, kumartui alas ja
työnsi nopeasti kätensä miehen housuihin
asettaen vehkeet paremmin shortsien sisään. Kun
hän nousi ylös, hän huomasi aviomiehensä
seisovan väkijoukossa hänen takanaa, järkyttynyt
ilme kasvoillaan.

Autoa korjanneelle mekaanikolle, jouduttiin
laitattamaan päähän kolme tikkiä...

Äänestä
  • Mies hautautui Yyteri hiekkaan,
    mutta jättäen "sen" hiekan päälle ruskettumaan.
    Kaksi mummoa käveli ohi.
    -Ei oikeutta tässä maassa saa!-
    -Mitä tarkoitat?-
    Katso tuota!
    Kun olin 10-vuotias pelkäsin sitä.
    20-vuotiaana oli utelias sen suhteen.
    30v rakastin sitä.
    40v toivoin saavani sitä useammin.
    50v maksoin siitä.
    60v rukoilin sitä.
    70v olin unohtanut sen.
    Ja nyt 80-vuotiaana niitä kasvaa villinä luonnossa!

    Äänestä

  • kuvitella tilanteen, jossa käsi menee...Naurattaa ihan hirveästi, ettei loppua meinaa tulla...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Felixman kirjoitti:

kertoa yhden vitsin? Ei se mitään kerron sen silti:
No, isäntä ja emäntä menivät yhdessä maatalousnäyttelyyn. Siellä joku mainosti kaiuttimien kautta valiosonnia, kehuen miten hyvä se on. Se mm. astuu seittemän lehmää päivässä. Emäntä tyrkkäsi isäntää kyynärpäällään ja sanoi: kuulitko seittemän kertaa päivässä. Isäntä murahti, kuulin kuulin. Kun he tulivat kuuluttajan kohdalle, isäntä kysyi: Ihanko totta, oliko ne eri lehmiä? Kuuluttaja sanoi, että oli. Isäntä tyrkkäsi emäntäänsä ja sanoi: kuulitko ne olivat eri lehmiä :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu