Muistaisko kukaan, et mikä biisi tehtiin juuri Rennya ja Geenaa varten ja miten sanat menee?
Ja onko muita hyviä biisiehdotuksia mitä kaaso vois laulaa vihkipaikalla? Kyseessä on siviilivihkiminen joten mitään uskonnollisia sanoja ei biisissä sais olla.
Rennyn ja Geenan häävalssi
AnkiK
1
551
Vastaukset
- Prinsessanyo
Vähän on myöhässä tämä vastaus, mutta alkaapi ja jatkuupi muistaakseni suunnilleen näin:
"Rakkaus johdattaa yhteen kun saa, meitä ei mikään nyt saa erottaa.
Yhdessä käymme nyt käsikkäin, sydämes vasten mun sydäntäin..."
Biisin nimi on Rakkaus johdattaa, sitä on laulanut mm. Jyrki Niskanen- löytynee nimihaulla kirjaston kätköistä...
Vinkiksi tämän kesän hääpareille: Rennystä ja Geenasta huolimatta tällä häävalssilla takuuvarma avio-onni ainakin 20 vuodeksi... ;-) Meille sen aikoinaan soitti lammilais- hämeenkoskelainen Maaseudun Tulevaisuus- yhtye!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18010956Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-8910423Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2335851Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1814677Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313166- 1713155
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin391963Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2981548Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61380Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161314