häävieraan asusta

Voiko lämpimällä ilmalla mennä häihin (hameasuisena) ilman sukkahousuja? Kyseessä ei ole minihame, vaan polvien alapuolelle ulottuva.
2426
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mutta ehkä hieman parempi olisi,jos käyttäisi ihonvärisiä,n.7-10 denierin sukkahousuja tai stayuppeja.Pilvisäällä 15deniäkin menettelee.

Äänestä

Kun muinoin menin naimisiin häihini tuli sulhasen lähisukulainen täysin valkoisiin pitseihin pukeutuneena. Minulla oli yksinkertainen puku. On hienoa ajatella miten pukeutuu. Ainakaan ei pidä pukeutua kuin morsian ja "kilpailla" hämäävästi morsiamen puvun tapaisessa asussa. Kiva kun ajattelet.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


häihin menevä kirjoitti:

Voiko lämpimällä ilmalla mennä häihin (hameasuisena) ilman sukkahousuja? Kyseessä ei ole minihame, vaan polvien alapuolelle ulottuva.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu