Laajasalon raaka puukotus 80-luvulla?

Minä vuonna tapahtui?

Olisin kiinnostunut vain vuodesta?
Tapaus sattui Svanströminkuja 1:n rappukäytävässä ja uhrissa oli yli sata puukoniskua. Tekijät ja uhri olivat paikallisia.
Tekijät olivat Salminen ja Dammert "Damu", nyrkkeilijä. Uhrin nimi ei ole muistissa.
Sittemmin Salminen kunnostutui noissa moottoripyöräjutuissa ja sai Lahdessa surmansa 5 v.sitten siinä pizzeria jutussa.

Lähinnä vuosi kiinnostaa, jos joku muistaa uhrinkin nimen se on hyvä, mutta ei välttämätön.

3

1818

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ttt

      Muistaakseni uhria sanottiin "kinskiksi"

    • ex- itä-hesa

      Ihan mutu-pohjalta muistelisin -85 loppuvuotta. Ainakaan ei myöhemmin, muutin itse seuraavana vuonna pois lähistöltä ja tuon tapahtuman aikoihin vielä olin maisemissa.

    • Anonyymi

      Timo kinnunen

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      152
      10997
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5250
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2463
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      30
      2153
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1721
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1584
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      31
      1270
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1196
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      935
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      902
    Aihe