Eli kun doggi pentue syntyy tuleeko yleensä suurimmasta suurin ja pienimmästä pienin? Kokemuksia?
Onko suurin suurin?
3
703
Vastaukset
- ---
jostain kuulin että suurimmasta pennusta voi jäädä se pienin koira aikuisena! Pienistä voi yllättäen sitten kasvaa isokin... mutta ei varmastikkaan aina pidä paikkaansa!
- Lea
Meidän jätkä oli kahdeksanlapsisen pentueen massiivisin rakenteeltaan, ja näyttääpi tuo kasvavan koko lailla isoimmaksikin. Tosin vaikea vielä sanoa, 7kk kun on ikää vasta. Mutta nyt jo hyvin muiden sisarusten kasvukäyrien yläpuolella. Helpompi kertoilla kun on kasvut kasvettu. Kaikki kun kasvaa niin omaa tahtiaan ja kasvupyrähdykset sijoittuu aina yksilökohtaisesti.
- .........
Suurin pentu voi olla suurin myös aikuisena tai sitten ei. Samoin pienin pentu voi olla pentueen pienin aikuisenakin tai sitten ei.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2768136Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat664824Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur2784161SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden522819Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä12277Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,31732Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr51597- 1061573
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja401482Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.01461