Bluetooth

Moro. Mul ois tää samsung sgh e720 puhelin, enkä saa tota bluetoothia toimimaan? Voiks joku ystävällisesti neuvoa mua, ku en ole ennen mistään bluetootheista kuullutkaan? Tietokoneessa mulla on langaton nettiyhteys, joten eiks siinä pitäis toimia myös tuo bluetooth?
2340
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

>Tietokoneessa mulla on langaton nettiyhteys, joten eiks siinä pitäis toimia myös tuo bluetooth?

luultavasti verkkoyhteys on jollain muulla tekniikalla, kuin bluetoothilla, vaikka kyllä bluetoothillakin hätätapauksessa voi lähiverkon tehdä.

laite, jonka tarvitset, on USB-väyläinen bluetooth-sovitin.
Maksaa verkkokauppa.com:ssa ainakin 15.90
http://www.verkkokauppa.com/popups/prodinfo.php?id=17521

Noita sovittimia on eri hintaisia ja -merkkisiä.
Jotkut niistä saa helpommin toimimaan kuin toiset.
Minulla on juuri tuo linkissä mainittu sovitin ja sen sai ongelmitta toimimaan Win XP:ssä ja Win2K:ssa.
Sitten taas Belkin-merkkisen sovittimen kanssa jouduin tappelemaan useita tunteja, eikä se silti toiminut ihan ok..

Äänestä
  • Kiitti vastauksesta :) Täytyy hommata se usb-sovitin ja kokeilla sitten.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kale kirjoitti:

Moro. Mul ois tää samsung sgh e720 puhelin, enkä saa tota bluetoothia toimimaan? Voiks joku ystävällisesti neuvoa mua, ku en ole ennen mistään bluetootheista kuullutkaan? Tietokoneessa mulla on langaton nettiyhteys, joten eiks siinä pitäis toimia myös tuo bluetooth?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu