sis

7650 Nokialla latailen noita midlettejä välillä sieltä täältä, jad-tiedostojen linkkien kautta niitä saa omaan kännykkään suoraan, mutta joskus osa niistä on .sis-päätteistä.
Mikä tiedostopääte on .sis ja miten siihen pääsee käskiks puhelimella ilman konetta?
2150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mistäpä olet lataillut .jadeja ja millä ohjelmalla?

.sis on Symbian OS asennustiedosto.

Jos et käytä bluetoothia tai irdaa asennukseen niin voit lähettää .sissin e-mailin liitetidostona kännykkääsi. Inboxista asennus käy helposti.

Äänestä
  • jadeja ja jar tiedostoja löytyy 7650:lla helposti, esim. wappautuu www.midletcentral.com

    jar-tiedostoja en oo saanu asennukseen asti, tulee vaan outo sivu:

    pk
    1/1

    Mut jad-tiedostossa on tiedot tiedostosta, -> valinnat -> etsi -> URL-osoite -> valinnat -> siirry...

    eli siis ihan 7650:n omalla wap(gprs) selaimella ohjelmia multikkaani olen asennellut.

    midletcentraliin pitää rekisteröityä, niin ne tietää uusimmat versiot, ja ilmoittaa version päivitetyistä uusista versioista mailina...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jmies kirjoitti:

7650 Nokialla latailen noita midlettejä välillä sieltä täältä, jad-tiedostojen linkkien kautta niitä saa omaan kännykkään suoraan, mutta joskus osa niistä on .sis-päätteistä.
Mikä tiedostopääte on .sis ja miten siihen pääsee käskiks puhelimella ilman konetta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu