jos teillon hyviä kokemuksia jostain istuimesta! Mitä kannattaa ottaa hankinnassa huomioon?
Mikä ois hyvä istuin kaukalon jälkeen?
Suositelkaa
3370
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Meillä kaukalon jälkeen, pojan ollessa 8kk siirryttiin turvaistuimeen. Ostimme BRIO zenton. Tosi näppärät vyöt, jotka osaa laittaa vaikka pilkkopimeässä. Korkeat sivutörmäys suojat plussaa. Huomioon kannattaa ottaa ainakin se että varmistaa että turvaistuimen saa sekä selkä että kasvot menosuuntaan. meillä poika istuu varmaan tuonne 2v asti selkä menosuuntaan ja sit käännettään. Joissain istuimissa saa istuin asentoa vaihdettua, briossa ei ole sitä, mutta meillä poika ainakin nukkuessaan (nukkuu aina autossa) nojaa toiseen sivutörmäyssuojaan. pää ei retkota. itse suosittelen zentoa. hinta-laatu suhde kohdallaan, turvallinen, kätevä, ja kuosejakin on monia eri sävyjä mistä valita :)
ja aattelin et tuo on varmaan hyvä. Ja ilmeisesti pitkäikäinen! Kiitti vinkistä! Onko muilla Zentosta kokemuksia? Mikä istuinten hintahaarukka on? Uudessa 2plussassa mainoksessa Zenton hinta oli jotain 269 tai sinne päin, onko kohtuullinen vai kohtuuttoman kallis?
Ja niin uusi istuin, että ei ole kokemusta pitkäaikaisesta käytöstä kenelläkään. Meille hankitaan toinenkin Britaxin Two-way, on osoittautunut hyväksi vaihtoehdoksi suuressa käytössä.