MOI. Oon kysyny monta kertaa että tietääkö kukaan et mitä on ennustettu helmikuulle/puoliväliin..Et onko kovinkin lämmintä vai tuulista vai kylmää/sateista. Kun kukaan ei näköjään tajua kysymystä vaan alkaa sepittää nyt olevasta lämpötilasta! eli osaako kukaan sanoa että onko helmikuusta ennustettu lämmintä?
HALOO!
Viivi<3
4733
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Viivi taitaa tosiaan alle 3v, kun ei ymmärrä, että säätä ei ennusteta luotettavasti kuin 3-4 päivää eteenpäin!
voisi joku tietää ? melko varmasti lämpö päivällä 20-25 C ja sataa väh. 2 päivänä ja voi paistaa 3 päivänä, muuten pilvi poutaa....riittikö ? Helmikuun alku on yleensä epävajaa vaikka et taida edes kertoa mihin menet ?
kertoihan viivi olevansa menossa gran canarialle puerto ricoon.
Lähempänä lähtöpäivää kannattaa tarkkailla esim. Wundergroundin sivuja ja muita sääpalveluja.
http://www.wunderground.com/cgi-bin/findweather/getForecast?query=gran canaria
sen kertoo, ei ainakaan minun sivuilla näy ? mutta sama se mihin menee, onhan kuukauden päähän ennustaminen jo oikeesti ennustamista ja sehän on humpuukia.