v-max

eli mitä tarkoittaa 500 xt
olen ostamassa tuollaista onko kokemuksia
onko moottrori neste vai ilma
6000km ajettu 2500e
ostanko vai en
3565
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

...eukon kyyvitys penkillä varustettu malli.

Äänestä

V-max on neste ja Phazer on puhallin, molemmat 500 kuutioisia.

Vuosimalli pitäis tietää ja muista että kelkan mittarilukemalla ei ole juuri mitään merkitystä ainakaan vanhemmissa. Usein parina kolmena eka talvena tulee tuo määrä tauluun jos ei ole vaijeri irti.

Tuossa Yammussa kannattaa tarkastaa etupukin murtumat, moottorin kiinnitykset, variaattorin/kytkimen liikkuvien osien kunto. Myös öljypumput on reistailleet ja alkup. mäntiä hajoillut. Jos on rautasuksilla nekin murtuu helposti. Vakioalustasta lopppuu vaimennukset kun patikossa vaudit nousee, mutta parempia iskareita löytyy.

Jos kelkka teknisesti hyvässä kunnossa ja vuosimalli on -97 tai uudempi niin kyllä tuolla hyvin pääsee harrastuksen alkuun ja pari vuotta vauhtia riittää mukavasti.

Äänestä
  • pysy kaukana tästä laitteesta. itselläni oli epäkunnia omistaa tämä vehje. bensarahat säästyi remontin tekoon. ihan paska kone.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


500 xt kirjoitti:

eli mitä tarkoittaa 500 xt
olen ostamassa tuollaista onko kokemuksia
onko moottrori neste vai ilma
6000km ajettu 2500e
ostanko vai en

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu