Mistä

että Tactical Ops:issa pingi on noin sata ja välillä se pomppaa neljäänsataan ja peli pätkii ym..? oon asentanu sen uudelleen, levyneheytykset,siivoukset ym.. aikaisemmin toiminut normaalisti eli ei tilttinyt/pätkinyt..missähän vika?
2182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vähänkö on jännä juttu, hä?
Elä lataa sillä DC :lla samaan aikaan, kun pelaat! Siinä se vika on! Tai sitten tyhmyyksissäsi jaat langatonta tukiasemaa muille!
HUUTOMERKKI!

Äänestä

Automaattinen päivitys jollekkin ohjelmalle, tai sitten spyware tai virus.
Lisäksi kyse saattaa olla televiissiostakin tuttu "häiriö kansainvälisessä yhteydessä" -teesi.
Pingiä ei aina pelasta edes kotimainen peliservu. Lunta piuhalla, puluja tai harakoita istumassa puhelinlangalla, nipistämässä bittivirtaasi pikkaraisilla varpaillaan.
Tai sitten peliservun ylläpitäjä lataa rankkaa pumppupätkää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


johtuu kirjoitti:

että Tactical Ops:issa pingi on noin sata ja välillä se pomppaa neljäänsataan ja peli pätkii ym..? oon asentanu sen uudelleen, levyneheytykset,siivoukset ym.. aikaisemmin toiminut normaalisti eli ei tilttinyt/pätkinyt..missähän vika?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu