Kesällä Damiin

Ois tarkotus...

...lähtee kesällä Damiin. Lähössä ois kaks naista (21 vee) ja mies (24 vee). Voiko miespuolisen kanssa liikkua turvallisesti, eli siis riittääkö yks äijä mukana? Paljonko maksaa hostelleissa asustella? Ja paljonko halpis-lennot suunnilleen maksaa? Entäs hintataso noin yleisesti ottaen? Kauhee kun en tiedä yhtään mitään... Kiitos kaikista mahdollisista vastauksista!

3

736

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • klok

      ...En itse pidä Damia kamalan vaarallisena..Viime vuonn akuljin siellä yksinkin illalla..ja jos pääkaduilla kävelee, niin ongelmia tuskin tulee..Tietysti punaisten lyhtyje läheisyydessä voi liikkua hämärääkin porukkaa ja miespuolisesta kaverista ei varmasti silloin ole haittaa...Saimme kyllä kaverini (naispuolinen) kävellä aivan rauhassa..
      Hostellien hintataso on muistaakseni 15-20euroa/dormissa...ja halvat hostellit joissa itse olin, ovat tasoltaan sitä mitä odottaa saattaa=juopuneita brittiteinipoikia...likaista jne..en voi suositella ainakaan dirty nelly's innia!!! Ruoka, vaatteet yms...mielestäni suunnilleen suomen hinnoissa...Ja lisäksi voisin mainita, että pubit sulkevat aikaisin ja yökerhoihin huippukalliit hinnat 20->

    • Landelta?

      Tarvit ainakin 5 ÄIJÄÄ mukaan että turvassa olet tuossa kauheassa kaupungissa.

    • SinCity

      Herranjumala,eihän nyt yks äijä näin vaaralliseen kaupunkiin riitä.Kaikilla naisilla(tai muijilla)on ainakin 2 äijää mukanansa aina joka paikassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      417
      9181
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      189
      3790
    3. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      21
      2258
    4. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      87
      1403
    5. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      116
      1178
    6. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      27
      1155
    7. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      66
      1132
    8. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      79
      1128
    9. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      75
      1110
    10. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      1063
    Aihe