SKYTEAM ST50 PBR

onko kokemuksia? Onko joku Kiinalainen Hondan kopio?
41090
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllä! Kysessä on kiinalainen "Hondan" kopio.

Äänestä
  • kokemusta? Ollaan just lähdössä katsomaan Aitoja Hondia.

    Äänestä

  • vai negatiivista kirjoitti:

    kokemusta? Ollaan just lähdössä katsomaan Aitoja Hondia.

    Aidot Hondat ovat todennäköisesti laadukkaampia, mutta aika ja huono huolto on niissä aina tehnyt thtävänsä. Suurin osa Hondista on ajettu loppuun ja "laitettu" tai "kunnostettu" omistajien toimesta. Ovat siis useissa tapauksisa totaalisia raatoja, vaikka näyttävätkin asiallisilta. Toki hyviäkin löytyy, mutta tuuria pitää olla peissä. Takuuta ei niihin kukaan myönnä. Kiinanversioihin saa takuun, kun ostaa uuden. Ongelmia niissä usein on, mutta takuuaikana niiden korjaaminen ei käytännössä maksa mitään. Takuuajan jälkeen en sitten osaa sanoa, onko vuoden vanha kiinalainen parempi, kuin loppuunajettu reilut 10 vuotta vanha Honda. Saman verran nuo suunnilleen maksavat molemmat, usein Hondat ovat jopa kalliimpia kuin uudet kiinanmonkeyt.

    Äänestä

Usatec on myös oikeasti Skyteam.
Monkey (Motorpower:sta ostettu) vaikuttaa tosi hyvältä. Ei vikoja ja nätti.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


PRO MANKI kirjoitti:

onko kokemuksia? Onko joku Kiinalainen Hondan kopio?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu