Sandanski ?

Kannattaako Sandanskissa käydä ? Mitä siellä kannattaa tehdä ja nähdä ?
5415
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

siltä pohjalta mitä itse itse haluat nähdä ja kokea.
mistä sitä kukaan osaa snoa kun ei tunne sun mieltymyksiä.
miksi laverrela laajasti esimerkiksi historiallisista nähtävyyksistä jos se ei sua kiinnosta pätkääkään ?

Äänestä
  • Sori, mieleeni ei joulahtanutkaan, että kaikki eivät ole kiinnostuneita historiallisista nähtävyyksistä. En oikein ymmärrä, miksi ulkomaille lähdetään, jos kohteen historia ei kiinnosta (no, ehkä lämmöm vuoksi). Minulla olisi mahdollisuus poiketa Sandanskissa työmatkalla. En kuitenkaan viitsi sitä tehdä, jos paikka ei ole kaunis tai siellä ei ole mitään erikoista nähtävää. En ole löytänyt netistä tietoa Sandanskista, joten siksi kyselen kohteesta tällä palstalla. Löysin ainoastaan tiedon siitä, että kaupungissa on kylpylöitä. reumatismi ei vielä lonkkaa riivaa, joten kylpylöiden vuoksi en viitsi paikkaan raahautua.

    Äänestä

  • Mimmi kirjoitti:

    Sori, mieleeni ei joulahtanutkaan, että kaikki eivät ole kiinnostuneita historiallisista nähtävyyksistä. En oikein ymmärrä, miksi ulkomaille lähdetään, jos kohteen historia ei kiinnosta (no, ehkä lämmöm vuoksi). Minulla olisi mahdollisuus poiketa Sandanskissa työmatkalla. En kuitenkaan viitsi sitä tehdä, jos paikka ei ole kaunis tai siellä ei ole mitään erikoista nähtävää. En ole löytänyt netistä tietoa Sandanskista, joten siksi kyselen kohteesta tällä palstalla. Löysin ainoastaan tiedon siitä, että kaupungissa on kylpylöitä. reumatismi ei vielä lonkkaa riivaa, joten kylpylöiden vuoksi en viitsi paikkaan raahautua.

    tutkii, huomaa, että ihmisiä ei kiinnosta juuri muu kuin hotellihuone ja millainen on aamiainen...valitettavasti.

    Olen samaa mieltä kanssasi, miksi matkustaa minnekään, jos ei halua nähdä ja kokea mitään ?

    Äänestä

tällä sivulla (vielä tällä hetkellä) on otsikko "kymmenittäin vertailukuvia", oletko tsekannut sen ?
siellä on sandanski joukossa, klikkaa kuvaa, saat muutamia klikkaamalla suurentuvia lisäkuvia sandanskista !

Äänestä
  • Kunnollisia kuvia netistä ei Sandanskista juuri löydy. Sandanski on keskustassa kaunista, puistoja hoidetaan,katukahvilat ovat houkuttelevia,kävelykadun varrella paljon edullisia putiikkeja. Sivummalla ankeaa, täyttä,likaista, huonommin hoidettua. Tosin sekin kuuluu bulgarialaiseen arkeen. Monesti näissä paljon juttuja mustalaisista. Niitä juurikaan ei Sandanskissa näy, heidän täytyy olla paikallisissa tehtaissa töissä, muuten eivät saa valtiolta mitään avustuksia.
    Mielestäni kaupungissa kannattaa käydä, ihmiset ovat ystävällisiä, pidättyväisiä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mimmi kirjoitti:

Kannattaako Sandanskissa käydä ? Mitä siellä kannattaa tehdä ja nähdä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu