Tervehdys kaikki matkalaiset..
Jos haluatte lisäinfoa siitä oikeasta kulttuurista johon olette matkalla, suosittelen lämpimästi Pedro Juan Gutierrezin kirjaa Likainen Havanna trilogia. Siitä saa aika "elämän makuisen" kuvan ihmisten oloista Kuubassa. Kuuba on siis paljon muutakin kuin ne turistien ihannoimat ränsistyneet talot. Kirja on tosin kielletty Kuubassa, mutta eipä ihme. Ei se niin hyvää mainosta olekaan maalle. Hyvää matkaa kuitenkin kaikille !
Oletko matkalla Kuubaan
Chemään
2
904
Vastaukset
- jrhoffa
Moro!
Kuubassa käyneenä ja suomessa kasvaneena voin sanoa, että alamaailma ja alakulttuurit löytyvät niin suomesta kuin kuubastakin.
Yhtä ja toista ilmenee pintaa pahemmin raaputtamattikin. - lily
noh kuubassa syntyneenä siellä köyhänä asunnu ja suomeen muuttanu täällä "rikkaana" asunu!! niin en välitä kuinka köyhänä ja rapistuneeseen taloon siellä menisin sinne haluasin oon elämäni aikana oppinu että rikkaus tai varsinkaan onni ei ole omakotitalo, koira, työ ja auto vaan jokin ihan muu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 962169
- 1291398
Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.231370Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau291308- 681223
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3371038- 89965
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?56914- 122797
- 82786