Onko kokemuksia oululaisista thai-hierontapaikoista? Mitä suosittelisit, onko joku paikka, jota et suosittele?
Thai-hierontaa Oulussa
Millaista
290206885
4Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 290
Vanhimmat
Tuirassa todella hyvä thai-hierontapaikka. Hinnatkaan ei paljon päätä huimaa. "Spesiaalihieronta" maksaa tietenkin vähän enemmän, mutta siitä kyllä kannattaa ihan kokemuksesta maksaakin, sillä kokemus on siinäkin ihan omaa luokkaansa. Herrasmiehenä jätät sitten neidolle avokätisen tipin. Tytöt kauniita, tummia, muodokkaita ja pitkähiuksisia. Ei yhtään vanhempaa rouvaa ole pistänyt silmään. Kaikki ovat olleet 20-vuotiaita. Osaavat hoitaa hierontahommatkin ihan kunnolla. Suosittelen.
thai hieronta on erittäin miellyttävää, mut en tajuu, eikö sitä voi hoitaa runkkaukset kotonakin. ällöttävää
Wautsi,
jos näin on niin paikkahan pitää lähteä kohtapuoliin testaamaan!
Luulin päässeeni taivaaseen kun olin kahden suloisen thai hierojan asiakkaana.Tässä se ero suomalaisten ja aasialaisten naisten välillä.Aasialaiset naiset jostain kumman syystä "tajuu"jotain mitä suomitytöt eivät tajuu tai ainakin inhoavat.Olisin valmis vaihtaan kaikki suomalaiset itseriittoiset naiset aasialaisiin miehelle kasvatettuihin sulopeppuihin.
Millaisia hintoja pyytävät normaalihieronnasta / spesiaaleista? Voisi vähän vertailla sitäkin puolta...
Tämän kommentin on selvästi kirjoittanut nainen
Ihan "luonnossa maksu" menetelmällä.
annetaanko siinä seksi hierontaa
annetaanko siellä vielä seksi hieroontaa
Yhdyn kyllä tähän kommenttin. Oulussa tuirassa oli tämän tarinan mukainen palvelu. HUH!
Suihin ottavatko,entä nainti.Onko nämä kaikki niin sanottuja seksi myyjnmiä.Ei kehtaa mennä,kuin yöllä aina kuitenkin joku tuttu näkee
Osoute
Paljonko oli hinnasto eri asioille ja oliko tinkimisen varaa. Jos oli hyvää työtä nii sitten voi tinkimiset antaa tippinä.
Osote
Tänne myös tietoa rautatienkadun thaipaikasta... Onko parempi kuin tämä Tuiran tapaus?
Missä rappukäytävässä. Kävin katselemassa muttei löytynyt
aseman ja tuirassa hyvät paikat
Noissa seksipalvelupaikoissahan työskentelee vain vietnamilaisia ja philippiiniläisiä ja 1% thaimaalaisia, mutta ette te tyhmät sitä tajua, kun kaikki valehtelevat olevansa Thaimaasta. Ravintolatkin ovat yleensä vietnamilaisia, mutta eihän sitä kannattaisi mainostaa, kun Thai myy paremmin. Oikean Thai -hierontapaikan tunnistaa siitä, että hieronta tapahtuu julkisesti kaikkien nähden, eikä mitään privaattihuoneita ole tarjolla. Kaikki muut tarjoavat seksipalveluita.
mitä sitte ?
Onko teillä kokemusta oulun thai-hieronnasta. Oulussahan on siis 5 hierontapaikkaa yhteensä tuirassa, rautatienkadulla 2 paikkaa, uusikadulla ja siljonkadulla. Onko tietoa tämän hetkisistä hinnoista? Missä pääsee ihan kunnon panolle eikä vaan käsihommiin?
123123aa miten jos opettelisit kirjottamaan ennen kuin menet jonnekin poliisin luo runkkaamaan HOMO
Saatanan sika.vedä kuule karvaseen lapaseen,Yök,yök
Poliisihommissa tuppaa niskat jos muutkin paikat menemään jumiin että ihan hyvä jos löytyy tietoa mistä saa hierontapalveluita.
Mitä kokemusta nykytasosta?
Minkä ikäisiä/näköisiä tyttöjä paikoissa on?
Joskus kävin rautatienkadun paikassa, palvelu siellä ok. hieroja n.35v pienikokoinen nainen.
Kiinnostais nuo muutkin paikat, mitä kokemuksia porukalla on?
Oman thai-avovaimoni penetraatiostani on jo 6kk aikaa mutta mitäs sitten.
Toiset haluaa ja tosia ei kiinnosta.
Käykää Surin Thai massage paikassa hieronnassa (mäkelininkatu), toki extraa voi kysyä mutta en mitään lupaa. Studio Amorette on myos viereisellä ovella. Vielä 2009 tutut kävivät miesporukalla Tuirassa valtatiellä.
Juu rautatienkadulla tuli käytyä itsekin, juuri taisi tuo samainen 35v olla :) Ihan kokeilun vuoksi tämä ainut kerta, ex temporena. Ei ollut mitään suunnitelmaa mennä moiseen, mutta mietin siinä mitä tekisi kiinalaisessa käynnin jälkeen ja näin.. :D
arka vosu eikä mikään kaunotar,veteli melko rajusti piti toppuutella ettei katkea kalu.paidan otti pois kun sai kympin lisää muttei paljon antanut kosketella.
Uudellakadulla paljon parempi nuori nätti pikkuinen hieroi ensin linimentin kanssa koko kropan ja 50 egee ois ollut spesiaali ei antanut alennusta vaikka kuinka tinkasin, lähdin pois ilman spesiaalia mutta sain hyvän hieronnan kolmella kympillä.
" 50 egee ois ollut spesiaali ei antanut alennusta vaikka kuinka tinkasin, lähdin pois ilman spesiaalia"
Tietääks kukaan mitään itäkeskuksen thai hierobta paikoista minkälainen palvelu?
Kävin kuukausi takaperin tuossa tuirassa valtatiellä thai hieronnassa... ja ihan kivaa palvelua sain sieltä.. eikä edes hinnat päätä huimanneet... 25€ hieronta ja tinkaamalla 30€ happyending...
Patenniemeen näemmä avattu uusi paikka, onko kukaan vielä testannut?
Hieronta oli aika perkeleen hyvä. Jos vertaa vaikka Tuiran erioillääppimismestoihin, jota en kyllä mielelläni tee, niin tällä oli oikeasti vaikutustakin. Tunnin otin ja sain kyllä rahoilleni vastinetta. Aloitti jaloista, pyyhki jalkaterät ensin kuumalla rätillä, siitä pohkeisiin ja reisiin. Käänteli jalkoja jokajalle päin ja löysi tosi taitavasti gutapisteet. Voin rehellisesti sanoa, että mun jalat ei oo ollu niin rennot koskaan selvinpäin. :D Sitten kävi kädet läpi, joka ei ehkä ollut niin mairia kokemus kuin jalat, mutta mukavalta tuokin tuntu. Sitten siirty selkään, jossa keskitty pyyntöni mukaan vasempaan lapaan, jossa mullon ollu ongelmia. Tästä ei voi muuta sanoa kuin, että vasemman käden liikerata on taas aikalailla normaali. Lopuksi hieroi vielä kasvoja ja päätä, jota mulle ei koskaan ennen ole thai-hieronnan yhteydessä tehty. Ei tarjonnut spesiaalia, enkä sitten edes kysynyt, kun olin sillä mielellä liikkeellä, että olisi mukava oikea thai-hieronta kokea ja katsoa miten se tuohon käteen vaikuttaa.
Hieroja oli todella mukava ja sympaattinen, suht vanha... varmaan yli nelikymppinen, muttei minusta ainakaan mitenkään ruma. Ei osannut suomea kunnolla, mutta perustankeroenglannilla kyllä pärjää. Lopuksi tarjosi vieläpä teet siihen päälle ja lähtiessä kiitteli auliisti. Lupasipa vielä pikku alennuksen seuraavalle käynnille.
Käyn ihan varmasti uudelleen.
Onko kenelläkään tietoja ko. mestan lisäpalveluista?
Kun kävin uudestaan ja antoi ymmärtää, että myös muuta saisi. Myös otti vastaan ja hieroi huomattavasti paljastavammassa vaateparressa kuin viimekerralla.
Mutta silti terotan sitä, että pelkästään runkattavaksi sinne ei kannata mennä. Kokeilepa vaikka ottaa tunnin hieronta. Tekee varmasti kutvanaa.
Eihän noissa bordelleissa käy enää naisetkaan.
100e/seksi 60e/suihin 40e/käsi
Ok, tarkoitat Pateniemen mestaa?
100e/40e ,tuota 60e välimuotoa ei ole..
Omat arvioni eri paikoista on nyt listattuna tähän parhausjärjestyksestä:
1. Patenniemi
Osaa hieroa, ei tunnu vittuuntuneelta ja on näppärän näköinen nainen iästään huolimatta. Kannattaa käydä.
2. Rautatienkatu
Hieronta hiukan välillä enemmänkin runtomista kuin hieromista, silti, ilman kipua ei saavuta mitään. Ei myöskään tunnu vittuuntuneelta ja ihan näppärän näköinen nuorehko hieroja. Kakkoshieroja paljon rumempi kylläkin. Kannattaa käydä, varsinkin jos omistajan käsittelyyn pääsee.
3. Mäkelininkatu "oikea ovi"
Hieronta ok, ei vittuuntunut ja myös ihan ok:n näköinen. Lisäpalveluissa hieman puutteita. Minut hieroi omistaja. Toista tyttöä en nähnyt, oli kuulemma kaupassa.
4. Siljonkatu
Hieronta oli ok, hieroja oli ok:n näköinen eikä vittuuntunut. Naapuriloosterissa joku nukkua posottii, joka häiritsi oleellisesti hierontaa.
5. Tuira (ei merikosken tasku)
Hieronta oli heikohkoa, eikä ajassa pysytty. Hierojista toinen vanhahko, mutta ihan ok:n näköinen. Minut hieroi toinen, nuorempi, mutta tukevanlainen tyttö. Huomattavan suuret rinnat olivat plussaa.
6. Rautatienkatu
Hieronta oli heikohkoa ja hieroja näppäränkokoinen ihan ok:n näköinen nainen. Vitutuksen katku leijui heikkona ilmassa. Kipaisi minun lähtiessäni perääni, koska unohdin sontikkani sisään. Siitä plussaa.
7. Tuira (merikosken tasku)
Hieronta paskaa öljyllä läträämistä, hieroja hyvässä lihassa ja aika vittuuntunut (riippunee hieman ajankohdasta). Halvin paikka. Suosittelen runkkareille, joille hieronta on täysi sivuseikka.
8. Mäkelininkatu (vasen ovi)
Hieronta oli heikkoa, hieroja ihan ok:n näköinen, mutta antoi niin viileitä viboja. Häntä vitutti hieroa ja minua vitutti olla hierottavana. En suosittele.
Oisko aika päivittää Kaalepin lista. Ajattelin aloittaa tällä viikolla Siljonkadulta. Joskin tämän vuoden parhaat kyydit toistaiseksi on lähtenyt Valtatieltä...
Minusta paras on ollut kokonaisuudessa Mäkelininkadun oikeanpuoleinen ovi. Pateniemen paikassa on ehkä eniten ihan oikeaa Thai-hierontaa muistuttava hieronta. Lisäpalveluja en kokeillut, mutta auliisti niitä tarjottiin. HInta oli aika kova, eikä pienellä tinkauksella laskenut. Rautatienkadulla hieronta oli tosiaan aika kovakouraista. Merikoskenkadulla toiminta kaikkein heikointa ja hieroja aika karmeen näköinen. Valtatielläkään ei homma oikein vakuuttanut. Siljonkadusta ei jäänyt paljoa mieleen. Mäkelininkadun vasen ovi ihan OK.
Rautatienkadulla jokunen kuukausi sitten oli hyvä otteinen tyttö, joka osasi hieroa kunnolla ja hän tosi iloinen, käveli myös selän päällä asian tuntevin askelein, vaikka ei ollutkaan ihan keijukainen. Ainoa miinuspuoli oli paikan lämpötila, muutoin paleli ja varpaat meinasi grillaantua sängyn päässä olevan lämminilmapuhaltimen vuoksi, seuraavana päivänäkin oli jalkapohjan iho hellänä. Viireisestä lokerikosta kuului työn äänet aika selvästi. Seuraavalla kerralla sama tyttö ei ollut paikalla, jäi vähän laimeaksi kokemus, hieronta kovaotteista, mutta ei kovin asiantuntevaa.
Pateniemen thaihieronnasa ei kyllä pääse palelemaan, lämmin ja intiimi, hyvin viihtyisä, siisti ja puhdas paikka. Thai-musiikki soi taustalla ja yhdyn jalkojen rentoudessa Ol' Caleb:n mielipiteeseen, kyllä tekee hyvää reisille :-) Hieronnan taso ilmeisesti on se, että Pateniemen thaihieronta ainoa thaihieronta Oulussa, jossa tiedän naisasiakkaidenkin käyvän. Tuirassa ovat käännyttäneet ovelta naisasiakkaan pois. En ole kenenkään kuullut onnistuneen tinkaamaan hintaa Patenimessä alaspäin, mutta silti hintalaatusuhteeltaan ykkönen.
Pateniemi tällä hetkellä ykkönen, Rautatienkadulla aion käydä kurkkaamassa jos sama tyttö olisi tullut takaisin. Mäkelinin kadulla onnistuu tinkaamaan ja muutenkin edullista, mutta uudelleen en menis vaikka saisin ilmaiseksi.
Ollaan kuulolla ja toivotaan että tulee lisää hyviä vaihtoehtoja Ouluun.
Onko kellään tietoa millainen hierontapaikka Toppilassa Paalikujalla, Pateniemen hieroja ei todellakaan ole ammattiaan opiskellut, sellaista käsittely oli vaikka eräs täällä sellaista väittääkin ja pääasiallinen tarkoitus ihan muu ...
Taisit tarkoittaa Paalikatua Toppilassa? Siitä olisi kiva kuulla kommentteja. Olen itse aikonut siellä käydä, mutta kun viimeksi kysyin, hän otti vastaan vain viikonloppuna tai iltaisin.
Aikaisemmin kehuin Mäkelininkadun pikeanpuoleista ovea. Nyt kun kävin siellä uudemman kerran, niin siellä oli viikkoa aikaisemmin Espoosta tullut tyttö. Ihan nuori ja näpsäkkä, mutta hieronnasta ei ollut tietoakaan. Pikkuisen siveli ja sitten alkoi jo kysellä lisäpalveluja. 30 ekeä maksoin käsihoidosta. Se sujui muutoin ihan ok, mutta tämä oli ensimmäinen, joka laittoi kumihanskat käteen. Eniten häntä tuntui huolettavan, etten sotke pyyhettä... Ettei tulisi ilmeisesti pyykkiä....
Tuntuu, että palvelu ei ole niinkään paikasta kiinni. Eniten on merkitystä sillä, kuka tyttö sattuu paikalla olemaan.
Tämä Toppilan tyyppi on sama mikä oli asui ennen Tuirassa, sinisen talon vieressä ja hieronta tapahtui omassa yksiössä miehensä tarkkailun alaisena, eli siellä on pelkästään hierontaa omassa asunnossa ja ukko paikalla, en suosittele!
Mutta jos haluaa pelkästään hierontaa, niin onko se silloin ihan OK? Ei kai se ukko nyt ihan vieressä vahtaa?????
No joo, hieronta tavanomaista painelua, venytystä ohuella patjalla lattialla tapahtuvaa.Yksiö, ja mies aina paikalla, en kyllä ymmärrä miksi.Kyllä voi kokeilla, niin sitten tietää, en vain pitänyt kun ukko käy melko usein kurkkaamassa että onhan kaikki kunnossa...Kokeile!
"Tuntuu, että palvelu ei ole niinkään paikasta kiinni. Eniten on merkitystä sillä, kuka tyttö sattuu paikalla olemaan. "
Komppaan täysin!
Hierojat vaihtuvat usein ja kiertelevät ympäri Suomea, useimmiten asiakkaana ei hierontapaikkaan mennessään tiedä että mitä tulee saamaan, sillä erotuksella että jos paikan omistaja on duunissa niin sillä on motivaatiota pitää asiakkaat tyytyväisinä, vierailevat duunarit eivät asiakkaan miellyttämisestä välitä.
Tohon paikkaan aikoja aamulla 800-930 tai 2100 jälkeen, melko omituista touhuu, taitaa olla kusetuspaikka.
onko pateniemen hieronnasta uutta tietoa ?
Sama yli 40 v. nainen,silarit ja hieronta taidot kyllä kaukana thai-hieronnasta, eikä suomen kieli taivu kyllä ymmärrettävästi.En suosittele!
Olen nyt muutaman kerran käynyt Pateniemessä. Pikku hiljaa aletaan päästä juttuun. Tytöllä on käsi kipeänä ja sen vuoksi hieronta ei ole kovin tehokasta. Voi sitä jonkinlaiseksi thai-hieronnaksi sanoa. Lisäpalvelut ok, hintaa ei juuri saa kyllä tingattua. Tunnelmaltaan minusta parhaimmasta päästä. Hyvät silarit kuitenkin ;)
Mitä tarkoittaa jonkinlainen thai hieronta? Eiköhän ne lisäpalvelut tuo fyrkat tälle "hierojalle":) Huone ainakin minun mielestä tosi kolkko, seinillä ei muuta kuin peili, lavuaari, kirjahylly, johon laittaa musan soimaan tosi kovaa...yhden kerran kyttäauto parkkeerasi tosi kauan aikaa siinä tien toisella olevan apteekin takapihalla, jäipä menemättä ja toiste en taida mennä....
Mieluummin minä maksan fyrkat palveluista hierojalle, kuin seinien vuokrasta jollekulle muulle. Musan saa pienemmälle ja ei huone minusta niin kolkko ole. Eipä tuota ehtinyt juuri edes katselemaan, oli muutakin katseltavaa. Eihän sinne ole kenenkään pakko mennä....
Onko kukaan käyny tuossa Toppilan paikassa ? Rapsaa kehiin jos on! Ja minkä ikäinen ja millainen tuo hieroja on ja onko lisäjuttuja...
Pateniemen "thai-hieroja" käy viereisestä paikallisesta kalastamassa asiakkaansa ja ketkuttamassa itseään, ja mikä törkeintä, oli varastanut kaverini (miespuolinen) lompakosta rahaa 100euroa kyseisessä baarissa ja sanonut että voi harrastaa seksiä tämän kanssa. Eli käyttävät hyväksi humaltuneita asiakkaita, minusta todella törkeää käytöstä!
Tulipahan taas käytyä Pateniemessä. Tunti ensin lämmiteltiin pikku hieronnalla ja sitten suunniteltiin jatkoa. Tällä kertaa sain jo vähän tingattua alennustakin. Tunnin hieronta ja seksisessio päälle oli 130 ekeä. Ihan kivat kyydit. Edelliseen viestiin viitaten: jos on niin humalassa, että kontrolli pettää, niin ei kai siinä voi syyttää kuin itseään. Onko siinä juurikaan eroa, harrastaako hän seksiä hierontaan tulleen kanssa vai pongaako hän asiakkaan baarista. Eikös se ole vain mainontaa....
Tiedoksi vain kiimaisille täällä, että Patenniemen hierojattaren "ex-mies" ottaa 20% paikan tuotosta. Kannattaa miettiä kaksi kertaa, missä käy pussinsa tyhjennyttämässä, menee nimittäin ihan parituksen puolelle ymmärtääkseni.
Eihän tuo nyt paljon ole, jos ottaa vain 20%. Taitaa muissa paikoissa mennä muihin taskuihin vielä enemmän, usein jopa 100%. Eipä taida olla olemassakaan sellaista paikkaa, jossa koko tuotto menisi hierojalle itselleen - siisä näissä thaihierontapaikoissa. Vai onko?
Eikö tämä ex-mies huolehdi hierojan poikaa kun hän on "töissä" 7vrk/vko klo 1000-2200 eli kun pääsee koulusta ja tainnut hommata Finnveralta starttirahat ja käytännön muita juttuja,asunnon, jne.
Luin tuossa joku päivä kommentin lehtiartikkelista, jossa mies oli työttömänä ollessaan rakentantu toimivan mini-panssarivaunun "miten ihmeessä ihminen joka osaa rakentaa panssarivaunnu, voi olla työttömänä".
Miten mies joka saa pyöräytettyä Finneveralle kelpaavan liiketoimintasuunnitelman rahoituslaskemineen...
Mites Ol' Calebin mielipide noin muuttu kun aikasemmin kehu pateniemeä?
En tiedä hänestä mutta rautatienkadun hierojaan voin suositella, iloinen ja osaa keskustella.. Kipeetä välillä kävi kun tiesi missä jumittaa.. ja oikeesti osas hieroa!
Onko Mäkelininkadulla nyt eri porukka kuin aikaisemmin, kun se on muuttanut nimensä? Onkos kokemuksia siitä Kajaaninkatu 38 paikasta? se on ainakin aika vaikea löytää....
Mistä päättelit, että se on muuttunut? Kyllä Patenniemessä silti parhaan hieronnan saa. Satun vain olemaan sen verran varovainen, että kierrän kaukaa paikat, joissa hieroja kehuskelee kolmannen osapuolen ottavan provikat kaikesta. Siinä ei nimittäin voi enää edes tietämättömyyteen vedota, kun poliisi koputtaa oveen.
Eikös siinä Mäkelininkadulla ollut aikaisemmin vierekkäin Surin ja Sabai-nimiset paikat. Nythän se vasemmanpuoleinen on ollut jonkin aikaa Hua Hin. Pitäisköhän ensi kerralla kokeilla Hua Hiniä..... Ei ne poliisit taida kovin usein ovelle koputella, mutta mahdollistahan se on.
Ainahan se riski on olemassa...:) ja ei varmastikkaan mukava tilanne! Kuten Ol' Caleb tuolla ylempänä kirjoitti....
Mikä oulun thai hieronata paikoista olisi paras ja saisi lisäpalveluakin?
Riippuu ihan siitä, millaista pitää parhaana. On ihan tuurissaan, kuka hieroja sattuu olemaan paikalla. Pateniemen hierojaa ovat monet kehuneet. Palveluja saa kyllä jokaisesta paikasta. Jos haluat kovakouraista käsittelyä, mene Rautatienkadulle. Omalla kohdallani Tuira on ollut huonoin kokemus.
Missäköhän tuo Rautatienkadun paikka sijaitsee? Kiinnostaisi ihan kunnollinen oikea hieronta. Ei ole omaan silmään sattunut tuo paikka. Pari viikkoa sitten kävin ensimmäistä kertaa Siljonkadulla. Paikalla oli kaksi eri hierojaa, vanhempi ruma nainen ja nuorempi ihan ok näköinen. No otin sitten nuoremman. Hieronta olikin sitten lähinnä kikkelin hierontaa. Spesiaaleja tarjottiin hinnat 50/100, mutta koska olin kuitenkin tullut nimenomaan hierontaan niin jätin välistä toki tyttö osasi hieroa alapäätä kiihottavasti ja oli muutenkin mukava.
Kummassa parempi hieronta Rautatienkadulla vai Pateniemessä?
Siinä se on melkein rautatieasemaa vastapäätä, hiukan tuiraan päin.
Olikohan niin, että Asemakadun kulmasta muutama askel vielä tuiran suuntaan....
Pateniemen hieronta on enemmän hellävaraista. Minulla ei ole
Rautatien lisäpalveluista kokemuksia, mutta Pateniemessä kyllä
palvelu pelaa. Hinta voi olla vähän korkeampi.
Olisi kyllä ihan kiva, jos Oulussakin saisi kunnon thai-hierontaa, siis
ilman ehdotuksia keskikehon palveluista.... Oliskohan se Paalikadun
paikka Toppilassa sellainen?
Kävin eka kertaa Paalikadun hieronnassa. Joku kirjoitti, että hierojan mies vahtaa koko ajan vieressä. Miestä ei kyllä näkynyt. Hierontana oli Thaimaalainen urheiluhieronta. Se tehtiin öljyn kanssa. Hierojan mukaan perinteinen Thai-hieronta tehdään ilman öljyä. Sitä kokeilen seuraavalla kerralla. Tämä oli Oulussa ensimmäinen paikka, jossa ei hieronnan lisäksi tarjottu "lisäpalveluita".
Hyvä tietää! Onko Pateniemen hierontapaikka vaihtanut omistajaa...?
Jaa, enpäs tiedä. Mistä sellaista arvelet? Hieroja lienee ainakin sama.
Eikun joo. Näyttäisi ainakin sivut muuttuneen. Osaisiko joku sanoa, kuka siellä nykyään hireoo. Onko Wiphada häipynyt jonnekin?
sivuja tarkotinkin, ja Sabai-hieronnaksi puhelimessa kertovat olevan, onks Mäkelininkadulla kans joku Sabai paikka?Melko tylyy vastausta missä entinen hieroja...;)
Mäkelininkadulla oli Surin ja Sabai. Jompi kumpi muuttui HuaHiniksi, mutta enpä nyt varmaksi muista kump se oli. Arvaatko kertoa, mikä oli entisen hierojan kohtalo?
Sen verran tiedän, että W:ltä jäi verot maksamatta. Joku kilpailijoista ilmeisesti ilmiantoi. Elelee nyt toisella paikkakunnalla eikä harjoita näitä palveluita. Joskin ajattelin mennä käymään vierailulla....
Juuri näin. Ihan asiallinen hieronta Paalikadulla. Tuntui jopa löytävän kipupisteitä ja yritti niitä avata. Palvelu on otisaan koton, olohuoneen lattialla, siksipä hintakin on aika edullinen. Ja ei mitään puhetta erikoispalveluista. Tulen menemään tänne toistekin.
Saako jostain oulun paikoista body2body hierontaa öljyllä?
Tuohonpa mahdollisuuteen en ole ainakaan vielä törmännyt. Mutta olisi kiva joskus sitäkin kokeilla! Ensi viikolla kokeilen Paalikadulla Thai-hieronaa ilman öljyä.
Onko Tuirassa vielä 2 thaipaikkaa?
Merikoskenkatu 6:ssa on toinen, entäpä toinen?
On siellä Valtatiellä toinen paikka. Oliskohan Valtatie 46
Löytyykö kellään kokemusta Pateniemen paikasta?
Wiphadan aikakaudelta on, mutta ei uuden omistahan (?) ajalta. Pitäisköhän käydä pitkästä aikaa Rautatienkadun hieronnassa. Viimeksi siellä oli kyllä aika kovakourainen käsittely. Onkohan siellä edelleen sama tyttö? Onko kukaan käynyt pitkään aikaan Kajaaninkatu 38:ssa?
Voisiko joku jälleen päivittää Oulun thai-hierontapaikkojen nykytilanteen.
Olen ajatellut kokeilla seuraavaksi Tuiran Valtatien paikkaa. Jotkut ovat sitä kehuneet. En ole koskaan siellä käynyt. Hyvät kyydit kuulemma saa?
Tuiran Merikoskenkadulla kävin syyskuussa. Kyllä sieltäkin sai, mitä haki. Ei huono :).
Keskustan paikoissa olen pyörinyt ja niistä olen aina saanut asiallista hoitoa ja jäykkyydet ovat jääneet sinne.
Ovat näköjään tehneet jonkin verran omistavaihdoksia.
suosittelen rautatienkatua huippu hieronta ja mukavat extrat 150€ ja on menny useita tunteja tytön kanssa.. eli ei ole ajan suhteen tiukka muuten kyllä on vähän ehkä liikaakin.. :) :)
Surina tai habai paikassa oli kyllä niin kovakouranen munan hieronta että jouduin ite hieromaan munan ... hieroja kyllä katseli ihaillen kun alkoi tulla aitoa suomalaista lastia.....
Paras juttu taitaa Oulussa olla se, että tarjontaa riittää rusaasti. On vara mistä valita. On vain harmi, että mennessä ei tiedä millainen hieroja siellä odottaa. Ei oikein kehtaisi palata ovelta takaisin, jos hieroja ei miellytä - vaikka toisaalta sehän on asiakkaan oikeus äänestää jaloillaan. Kiinnostaisi tietää, onko paalikadulla kukaan kysynyt lisäpalveluita tai onko niitä tarjottu?
Ajattelin satsata tonnin Oulun thai-paikkoihin. 100 eur per paikka ja summan pitäisi riittää panoon asti. Jos ei satasella saa panna kunnolla, lähden pois. Mahtaako onnistua joka paikassa. Näin aion yrittää tingata. Ainakin Tampereen seudulla onnistui tämä taktiikka viime kesänä.
Tampereella kyyti oli kovaa nuorten tyttöjen kanssa. Mummot skippasin heti alkuunsa. Ei heistä kannata maksaa. Heidän pitäisi maksaa mulle.
Kyllähän nuo Aasian tytöt voittaa suomalaiset pihtaajatytöt mennen tullen. Aasian tytöt pitävät vieläpä kunnon ääntä homman aikana. Kortsu päälle ja taudit pysyy kaukana. Ilman kortsua hukka perii.
Mielenkiintoinen rundin sinulla edessä. Muistappa kertoa kokemukset ja rankata mestat paremmuusjärjestykseen. Onnea matkaan.
Jos kytät yllättää, niin paljonko rapsahtaa sakkoa panopuuhista? Vai onko sellainen edes mahdollista, että poliisit tulisi ratsioimaan? Mielenkiinnosta vain mietin, että onko noissa "lisäpalveluissa" mitään vaaraa...
Ei panopuuhista rapsahda sakkoa, vaikka kytät yllättäisi. Suomessa on kiellettyä seksin ostaminen parituksen tai ihmiskaupan uhrilta. Kiellettyä on myös:seksin ostaminen ja myyminen yleisellä paikalla ja seksin ostaminen alaikäiseltä, alle 18-vuotiaalta henkilöltä. Joten eihän hierojan kanssa seksin harrastamisesta voida sakottaa jos ette ole tehneet kauppoja yleisellä paikalla ja joshieroja on täysi-ikäinen.
Saako jostain oulusta vaahtohierontaa, siis joko thaipaikoista tai jostain muualta?
Onko mäkelininkadun vasemmasta ovesta tuoretta tietoa, millaiset hieroajat ja millainen tarjonta?
Kävin siellä jokunen kuukausi sitten. Omistaja oli paikalla, mutta hierojaksi änkesi (tai komennettiin) vanhanko nainen. Keskinkertainen hieronta, edullinen lisäpalvelu, mutta silmäniloa ei kyllä ollut. En hirveesti suosittele ainakaan sitä hierojaa.
Kävin läpi kaikki Oulun thai-paikat "sillä mielellä". Kahdessa paikassa sain tingattua siten, että pääsin itse antamaan kankihierontaa.
Näissä paikoissa ensin vajaan tunnin hieronta, sitten ehdotus intiimi hieronnasta ja menoksi. Vuoden parhaat panot, ehdottomasti, vaikkakin kondomin kanssa.
Muissa paikoissa tinkaaminen ei onnistunut tai sitten en itse päässyt hierojan puuhiin lainkaan.
Joka paikassa sain intiimi hierontaa ja mällit lähti. Suuseksi oli aina kondomin kanssa, tietysti. Ei tautipelkoa.
Joka paikkaan olin tyytyväinen.
Missä paikassa hinta/laatusuhde oli mielestäsi paras?
Ja missä paikassa oli nuoria hyvännäköisiä tyttöjä?
Ei varmaan missään:) oon parissa käynyt ja lähtenyt ovelta takaisin kun naiset luokkaa 40-50v, xl-xxl ,ainoa poikkeus Rautatienkadulla jossa suht ok. Ja KankiAasia "Joka paikkaan olin tyytyväinen". ohoh ...ootko unissas käynyt?
Vieläkö Rautatienkadulla on se nuori tyttö jäljellä. Hänta on kovasti kehuttu.
Merikoskelle on huhujen mukaan tullut uusi tyttö. Liekö totta vai fiktiota? Osaako kukaan vastata?
Onko itse asiassa mitään uutta Oulun thai-hieromoissa Vai onko jysähdetty paikoilleen?
pateniemessä oli nyt uudet tytöt palvelu pelasi!
Iät ovat vaan tavanomaisia ja käyköhän koht samalailla kuin aikasemmalla yrittäjällä...:(
no miten sillä aikaisemmalla kävi? saako nykyisiltä muuta kuin käsi hierontaa minulle ei tarjottu muuta
miten kävi aikaisemmalla? no en ainakaan täällä ala sitä kertomaan mutta jokainen joka kävi siellä pitäis jotain siitä tietää....Sun pitää kysyy mitä kaikkee sieltä saa
....
Voi että pistää vihaksi!! Se Pateniemen thai-hieronta paikan edellinen omistaja oli todellakin ammattilainen ja sieltä sai oikeaa hierontaa. Ja se oli siisti fiksu paikka. Ja kuin monessa thaikkupaikassa voi maksaa pankkikortilla!!?? Ei vittu! Joku saakelin nori kloppi oli ilmoittanut poliisille kun kaveri olikin saanut myös jotain muuta hoitoa kun oli kysynyt. Mut pääasiassa tämä nainen osasi oikean thai hieronnan. Mä kävin vain ottamassa aina oikean hieronnan ja se oli hyvä. Suurin osa näistä Oulun thaikkupaikoista on ihan hirveitä! Eikä missää voi maksaa pankkikorteilla. Harmittaa todella paljon kyllä. Alle pari kymppinen kuulemma oli kossi joku oli poliisit soittanut. Kun tämä hieroja nainen olikin kieltäynyt kun poika oli halunnut jotain muuta.
En tiedä kuka nyt sitä pateniemen paikkaa pyörittää, mut pahoin pelkää sieltä ei saa oikeaa hierontaa ja nämä naiset ei ole thaimaasta.
Joku saksan-thaikku siellä oli viimeksi. Ystävällinen, mutta hieronta ei todellakaan ollut pääasia. W jäi kiinni maksamattomista veroista ja käräyttäjä oli ymmärtääkseni jokin näistä kilpasiskoista.
Kalevassa on viime päivinä ollut parikin juttua Hentusista. Toivottavasti se ei tee hallaa muille thaikkupaikoille.
uusi paikan pitäjä on thaimaasta ja sieltä saa normaalia hierontaa ja hyvää sellaista ei edes ehdotettu muuta
Eikö ne enää ota suihin, imuta kulhia, nuole tussua, eikä nusssikkaan Oulusa?
Onko kellään viimeaikaisia kokemuksia Merikoskenkadun tai Valtatien paikoista? Hintatietoja? :)
Olen käynyt molemmissa ja molemmat olivat aiankin silloin pettymyksiä. Valtatien paikassa hieronta oli todella kevyttä sivelyä ja hieroja vain porisi toisen thaikkunaisen kanssa samalla. Merikoskenkadulla oli kaikkien aikojen pohjanoteeraus. Hieroja oli mummoikäinen ja ei edes yrittänyt hieroa muualta kuin keskikehosta. Sinne en enää kyllä mene. Hierontahinnat ovat kaikkialla samat. Lisät riippuu omasta tinkaustaidosta.
Saitko etes vattua? Kummastakaa? Saiko etes esinahka kyytiä? Kummassa?
tänne kannattaa kaikki oheispalvelut ja niiden hinnat laittaa niin poliisin työ helpottuu ja te miehetkin, jotka käytte asiakkaana, pääsette kuultavaksi.
Kyl tyhmä saa olla mut ei hölmö.
Kyllä Oulussa saa hyvää Thai hierontaa joka autaa oikeasti, mutta silloin täytyy myös hyväksyä että se jopa satuu hiukan jos potilaalla on paikat jumissa.
No voi perä, koko ketju on täynnä panojuttuja :0 no, kokemuksia kysyttiin.
Olen nainen, ja asiani on se että minkä hintaista on jos haluaa ihan tavallisen hieronnan? Mitä eroa suomalaisiin hierojiin, tai suomalaiseen hierontaan? Paikat niin jumissa ja särkyjä että meinaa järki lähteä oikeasti.
Onko halvempaa tuo thai? Kertojaa joku, kiitos ; )
On nimittäin mennyt rahaa niin paljon noihin kaikenmaailman napra/osteopaatteihin että ajattelin et jos kaikki lihastukot aukaistais varmasti tekis paljon, jalatki on niinkun rautaa haalais mukana. Tosin voipi olla että pitää mennä ma tk:hon.. Kyllä niitä panohommia täälläkin kaivattais tämän palstan sisällöstä puheenollen, mutta ei thai naisten! :D
Mutta hintoja kaipaisin kiitos,
Ja puhuvatko Suomea? Vai aloitanko oman keskustelun, sorge kun änkesin! ; )
Olen käynyt Oulussa aika monessa Thai-hieronnassa ja kaikki muut paitsi Paalikadun hieroja Toppilassa on tarjonnut muitakin kuin hierontapalveluja. Sieltä saa perinteistä Thai-hierontaa (ilman öljyjä), Thai-urheiluhierontaa (öljyn kanssa) ja vaikkapa jalkahierontaa. Hinta on 35€/tunti, joten minusta aika edullista. Kannattaa kokeilla urheiluhieronaa, jos paikat on jumissa. Vaikea sanoa, tepsiikö paremmin vai huonommin kuin tavallinen hieronta. Hän puhuu jonkin verran suomea. Palataan tarvittaessa myöhemmin niihin panohommiin ;)
Thai hieronta ei ole halvempaa mutta erilaista kun perinteellinen. On myös niitä jotka oikeasti osaavat hieroa jopa Oulussa. Jos pidät voimakaasta hieronnasta niin suosittelen kokeilemaan Rautatienkadun paikaa.
Kiitos ; )
Suosittelisin sulle Toppilassa paalikadulla tai Tuitassa Tuirantiellä olevia hierojia. Molemmat osaavat hieroa, mutta suomen ja myös englanninkieleitaidossa ei ole kehumista, joten kommunikaatio saattaa olla vaikeaa. Toppilassa ottaa vastaan kotonaan ja on halvempi.
Missä kohtaa paalikadun hieroja on?
Katso:
http://www.hierontaoulu.fi/
Kiitos ystävällisestä vastauksestasi!
Ei kait tämä mikään mainospalsta ole? Vastaukset ovat tulleet melko pian ..... "kinostunut" ..hmmm...haiskahtaa pahalti hoono suomi hierojalta....
outo juttu kun Paalikadun thaikku ei kuulemm osaa hyvin suomenkieltä mutta mailitse tulee ihan kieliopillisesti laatutekstiä....
Jospa sen suomalainen ukko toimii kielipolliisina.
niin kait ku ei vastaa puhelimeen...oisko toi kinostunut nick sen ukko;);)
No en ole sen ukko, vaan asiakas. Kävin ja hyvin hieroi, eikä tullut mitään ehdotuksia.
Ukko saattaa hyvinkin toimia kielipolliisina. Niinpä ei kannata kysellä ainakaan lisäpalveluja maililla.... Saattaa jäädä hieronta-aika saamatta ;)
onkoha niin tyhmää miestä että maililla kysyy lisäpalveluita......joopa jooo;)
Ihan varmasti on. On niitä tyhmempiäkin (jopa miehiä)
hmm...sulla on siis tietoa, just just....mielenkiintoista:)
Onko kukaan käynnyt viimeaikoina kajaaninkatu 38 Thai hieronassa tai siinä pateniemen hieronta paikassa? Onko siellä millaista henkilökuntaa?
Huomasin lehdestä tänään, että Tuirantielle oli avattu uusi Thai-hieronta. Kertokaapa, jos teillä on siitä kokemuksia!
oisko parasta käydä itse tsekkaamassa niin tietäsit oikeesti millanen on...
Siis missä ihmeessä on Tuirantie?
Saako patelasta seksiä ja millä hinnalla?
Kävin Tuirassa uudessa paikassa siisti ympäristö, iloinen ja pirteä nuorehko nainen joka osaa hieroa oikeasti 23kannataa tutustua.
Missäs se tämä uusi paikka on?
Kerrostalossa tuiran lidliä vastapäätä. Uudessa ei mielestäni ollut mitenkään erityisen laadukas hieronta, painelua pelkästään...
jos haluaa pelkkää seksiä, niin kannattaako soittaa ja kysellä suora puhelimessa hintaa ym. ?
Ei tosiaankaan kannata kysellä. Ei ne ainakaan vastaa siihen mitään. Saattaahan soittaja olla vaikka virkavallan edustaja....
Harvoin taikuilla kunnon hierontaa, se tahtoo olla enempi painelua tai sivelyä.
Joskus harvoin tapaa kunnon hierojaa ja hyvää paineenpoistajaa -kysyntää löytyy aina kairaa myöten.
mistä paikasta saa sata varmat happy endingit ?
Missä on Oulussa ulkoisesti parhaaimat hierojat tällä hetkellä? Mikä on paras paikka nyt?
Kertookahan toki kokemuksia, itseäkin kiinnostaisi.
Tämä tuorein kuulemani mukaan on muodollisestikin erittäin pätevä ;)
siis kuka ja missä?
Mene Tuiraan Merikoskenkadulle. Saat Ladyboyn hellän käsittelyn.
Onko todellakin näin? Kävitkö itse testaamassa?
Mäkelininkadulla, siinä uudessa paikassa ihan nätti typy...
Täytyypä käydä testaamassa osaako tuo hieroakin
Mitä ne tekee niissä hieromoissa? Kuvailkaa vähän jotta tietäisi miten käyttäytyä, eli otetaanko vaatteet kaikki pois, miten maksetaan ja paljonko mikin palvelu kustantaa, onko hierojakin alasti, saako sitä hipelöitä, jos seisoo, niin runkkaako hieroja suoraan, saako niitä nuolla, siis jalkoväliä, ja nusia? Imeekö ne? Jne...
Kaikkiin noihin kysymyksiin löytyy varmaan jo vastaus, jos lukee yllä olevan viestiketjun. Mutta noin yleisesti ottaen hieroja pyytää ottamaan kaikki vaatteet pois. Maksu tehdään myös yleensä ennen hierontaa (ai aina). Hierontataksa on esillä. yleinen taksa on 30min/30€ ja 60min/50€. Hieroja ei ole yleensä alasti, mutta kaikki mitä perusmaksun ja perushieronnan jälkeen tapahtuu ja mitä se maksaa riippuu asiakkaan neuvottelutaidoista. Rahallahan yleensä saa mitä haluaa.
Mistä tietää, jos hieroja on leidipoi, ja hierooko ne erilailla?
Kävin juuri nusimassa yhdessä paikassa nimeämättömässä kaupungissa, en Oulussa, ja nainen teki 10 eurolla mitä pyysin, elikkä hierontaperusmaksu 30€ ja siihen päälle 70€:lla vitunnuolenta, kyrvänimutus ja nusinta niin että nainen, 37v, oli päällä. Olen tyytyväinen, juotiin piparikahvit päälle, tyttö suodatti, ja juteltiin. Meni aika vajaa tunti.
Korjaus: tietenkin kokonaismaksu 100€, ei 10!
Nuo on niitä vakiotaksoja eri puolilla maata. Mitäs, jos on hyvä torttu ja saa nuolla ja nussiakin tarpeeksi ja tyttö/nainen imee kunnolla. Minäkin käyn panemassa samalla taksalla noin kerta pari kuussa yhtä 34 vuotiasta aviossa olevaa rouvaa. Olen nussinna häntä jo neljän vuoden verran. Meillä on lämmin suhde, tunnemme toisemme. Hän on hyvä imuttamaan ja vitunnuolun teen joka käynnillä.
rahat pois mestoja ne on joka puolella suomea.ensin jokunlaita hieronnan tapaista ja sit kiireesti kullii härnäämään..tippiä tippiä..runkuista turha maksaa 50e ja seksistä paljon enemmän.jos ei halua ni naama norsun vitulla
Heinäpään thaikussa nuori tyttö ollut aina sunnuntaisin kannattaaa kokeilla ei puhu hyvää suomea mutta kyrvässä kiinni heti sisään mennessä
Höpö höpö, n. 40v "tyttönen", turha alkaa feikkaamaan täällä...
noniiin! kertokaahan mikä se on paraspaikka näin tämän vuoden alussa! :)
onko tuiran paikoista mihinkään?
Siitä vaan, meet kokeileen kaikki jos kiinnostaa ja tarvetta on..
Käy vaan Tuiran hieromossa, ja pyydä öljyhieronta.
Mikä on tällä hetkellä paras paikka? Mäkelininkatu jossa 2 vierekkäin vai se uusi paikka lähellä tähteä? Onko tuirassa minkälainen palvelu sillä puolella kun tullaan kaupungista? Entäs tämä lidlin lähellä oleva kerrostalossa? ja tämä yksipaikka mikä on tuirassa valintatalon lähellä? Hinnat varmasti kaikissa samat mutta paljon loppu jutut? 60e riittääkö? viimeksi käynyt tuirassa kaupungissa tulevalla puolella silloin se sama muija ihan ok ja kyyti ok, mutta sitä toista en koskaan saanut tavata oli ilmeisesti vähän aikaan oulussa? Onko tullut uutta?
Lidlin vieressä en ole käynyt. Merikoskenkadulla ja Valtatiellä on olleet Oulun kehnoimmat palvelut. Kaupungilla en ole vielä käynyt siinä uudessa paikassa Mäkelininkadulla. Sen voisi käydä kokeilemassa. Rautatienkadulla on ollut perinteisesti kaikkein kovakouraisin käsittely.
Paljonko on normi hinta käsitöistä Oulun hieromoissa?
Patalappu 40, villapipo 60
Onko Oulun hierojilla hyvät kädet ja -vitut? Mitä maksaa hierontaperusmaksu, runkkaus, imutus, 69, ratsastus nainen päällä?
Käyttävätkö "sukkaa" imutuksessa?
Kyllä, pujottavat sen käsin ja rullaavat suullaan paikoilleen. Myös nussittaessa on kortsut käytössä.
Pitääpä mennä viikonloppuna käymään mäkelininkadulla testaa se uusi paikka.
Kerropa sitten miten meni, mitä koit ja mitä maksoit.
otin tunnin hieronnan ja normisetti huoneeseen ja hieroi sitten jossain vaiheessa alkoi kyselee. puhuttiin ja päästiin yhteisymmärrykseen. käyhän kokeilee ja kerro omat mielipiteesi.
Tuirantiellä hieroja vaihtunu ja tää uus tyyppi yritti vedettää maksusta, (ei osaa suomea), nii eteisestä takas..;)
Kukaan käynyt Lidlin vieressä olevassa paikassa?
Missä Oulun hieromossa on töissä Kät-niminen hieroja? Olisin kiitollinen tiedosta :)
Oli ennen Lahdessa. On hyvä ja estoton.
Kertokaahan viimesimpiä kokemuksianne! Itse kävin mäkelininkadulla alkutalvesta, hierojana n. 40v nainen. Hieronta lähinnä painelua eikä kyllä kestänyt täyttä tuntia. 50e otti tunnista ja 30e käteenveto. Kysyin ennen runkkausta, että voinko laittaa nahkatakkini päälle (kiihotun mielettömästi nahasta ja sen äänestä), naikkonen kysäs et "paleleko sinua" ja sanoin vain ei ja nainen hymyili nätisti ja sanoi "ahaa"
saisinkohan kokonaisen hieronnan nahkatakki päällä jos vaikka maksais vähä ekstraa? ois sika kiihottavaa
Kysymys nim. sid oliko hieroja nainen kaunis ja oliko käteen vedossa liian kovakourainen vai hieroiko ihanan hellästi.
Ei nyt mikään malli ollut muttei kovin rumakaan. Aika suoraa veteli menemään, nakkas liukkarit ja alko vetelemään, mutta hellästi silti.
Kiitos vastauksesta jospa lähtisin käymään, kun ei ole tullut ennen käytyä.
Olen kerran käynyt runkulla siellä. Käsi kävi nopsaan. Ei suostunut imemään kuin kondomin kera saatikka nussimaan. Hinta kova. Jätin runkkuun. 30€ hieronta.
Oulun thaikkupalvelut on kyllä niin heikot ettei huonommaksi vois mennä...väh. yli 40v ylipainoisia örmyjä vrt.esim. hesaan.Kumma millä maksavat esim. vuokrat, kun näyttää suuri osa olevan ihan keskustassa ......?
En ole vielä käynyt testaamassa Pateniemen paikkaa sen jälkeen kun W lähti sieltä. Millaista palvelua sieltä tällä hetkellä saa? Pitäisi kyllä käydä tsekkaamassa myös Tuiran paikka Lidlin vieressä. Millaisia kokemuksia sieltä on?
Ihan ok tyttö mutta hiuka sivelyä oli hieronta ei kyllä kannata mennä jos oikein hierontaa kaipaa. Muutpalvelut???? parempakin olen nähnyt ja kokennut.
Patelan mesta ihan pxxxxxxä, missä W mahtaa olla?Oulussa?
ihan hyvää hierontaa sain viimeksi pateniemessä
Onko hierojalla hyvä käsityö?
Patelan naiset on kyllä ulkonäöltään melko epämiellyttävän näköisiä, käsitöistä en tiedä mitään. Kun ns. normaalihoitoa saa siviilitytöiltä melko edullisesti vrt. käsihoito mutta sehän on tietysti jokaisen oma asia mitä "hoitoa" etsii;)
Kyllähän hieronnan päätteeksi saa myös ihan periteellisen hoidonkin. Toki on kyllä aika monesti hieronnan jälkeen kiittännyt ja postunnut sillä jos hieroja ei saa sinuun mitään viriämistä niin ei kannata sitten otaa pakko poistoakaan.
Onko kukaan käynnyt siinä Heinäpään hieronta paikassa?
Heinäpääsä naine puhu vähä suomi,englanti, parempi saksa.40-45v-
Onko Oulussa missään alle 35 ikäistä hierojaa töissä?
Siinäpäiässä torttunsa on parhaimmillaan, harrasti sitten nuolua, naamaistuntaa, imuttamista, kuusysiä tai nussintaa eri asennoista. Suosittelen! Nainen taipuu kuin akrobaatti mutkille mielesi mukaan.
Kukaan käynyt siljonkadulla äskettäin?
Otatko öljyhieronnan vai tavallisen lääppimisen yleensä paineenpoistolla?
Olen alkanut suosia öljyhierontaa, kun kävin Thaimaassa syksyllä, ja siellä hieroivat öljyllä, joka oli miellyttävää.
Tosin Suomessa on hieronta taikkupaikoissa melko kirjavaa, jos taitavan löytää niin avot.
Siljonkadulla käynnistä on jo aikaa. Ajattelin seuraavaksi käydä testaamassa Tuirantien hierojan ja sitten Pateniemessä (en ole käynyt sen jälkeen, kun W poistui kuvioista). Millainen hieroja Rintamäen lähellä olevassa hieromossa on? Sielläkin voisi käväistä.
Patenniemeen tullut uusi taikku hierooja max 20v hoikka oikein sievä joskin ujo kun mikä
hinnat
- käsityö 30e
- suuhoito 50e
- nainti 80e 20e jos haluaa naida kakkoseen * suositelen on todella tiukka kakkonen ja jo ilmeestä näkee tekee b rappuhommia ensimmäisiä kertoja *
Hyvä tietää, kiitos tiedosta. Pitää käydä testaamassa ujo hieroja. Osasiko hän oikeasti hieroa lainkaan?
Siis unissas oot käyny...heh heh..
Eräät ovat toiminnan miehiä -suut makiaks!
onko siellä patelassa ennää toimintaa?
Olisin ennen pääsiäistä käynyt Patelassa. Open-valot välkkyivät, mutta ovi oli lukossa. Olisko sitten ollut toinen asiakas hoidossa. Jelin kaupunkiin ja kävin eka kertaa testaamassa Rintamäkeä vastapäätä olevan paikan. Hieroja ei ollut mikään nuori, hieronta ei ollut kovinkaan kummoista. Lisäpalveluja tarjottiin aika hanakasti, hinnat olivat aika korkeat. Mutta pikaisella tinkaamisella käsihoito tipahti neljästäkympistä kahteenkymppiin. Sillä pääsi eroon pahimmista paineista. Ovella käväisi toinen thaikku, joka oli pikavilkaisulla hiuakn nuoremman näköinen. Olisi ollut kuulemma pääsiäisenä työvuorossa. Kova oli tyttö puhumaan, puhui kohtalaista Suomea. Puhelin soi vähän väliä.
ei väläky ennnää open valot....
Onnittelut Ouluun Kärppien SM, ja sen kunniaksi ahkerat kädet rytmikkäästi ees taas.
Mitä mieltä olette, onko thaikkuloissa nuoremmat ja paremman näköiset hierojat töissä päivällä vai vasta illalla? Itse käyn yleensä päivällä ja tuntuu, että usein on kakkosketju töissä.... Vai lieneekö illalla vielä vanhemmat hieroskelijat töissä? Jos tykkää nuoremmasta, niin mihin aikaan kannattaisi mennä hierontaan?
Kokenut kaarti päivystää yleensä aamupäivästä, ja hoitelee rutiinilla satunnaisasiakkaat, kun illalla hieman humaltuneet innostuvat paremmin nuorista törötisseistä.
Tähän tulokseen tultu parinkymmenen vuoden hierontakokemuksella
Näin minä vähän epäilin asian olevan. Mutta toisaalta eikö humalikoille kelpaisi illalla vähän kypsemmätkin naiset? Kunhan vain joku helpottaa paineita....
Kävin pitkästä aikaa Rautatienkadulla. Hierojana oli sama kovaotteinen tyttö kuin pari vuotta aikaisemmin. Täytyy sanoa, että vaikea oli pysytellä paikallaan, kun kipupisteitä löytyi useammasta paikasta. Pari päivää käsittelyn jälkeen vielä tuntui hartioissa. Mutta tuntui myös, että käsittely auttoi. Pitänee käydä pari kertaa vielä käsittelyssä, niin jospa kivut hellittää. Loppusilaus ei ollut liian kovakourainen :) Ensi kerralla pitää keksiä jotain uutta. Joku taisi aikaisemmin kirjoittaa, että tämä tyttö ei anna kosketella itseään. Vieläkö pitänee paikkansa?
Livauta sopivaa setelinkulmaa, niin ihme ettei saisi koittaa.
aukihan tuo oli pateniemen paikka kun kävin viikolla
Ei taida kauaa olla ku ei ole finanssi puolet ihan kondiksessa.....esimerkkiä löytyy...
no tuskin se sulle on kertonut finassi hommistaan miten muka tiedät ettei ole kauaa auki sama kohtalohan voi olla vaikka millä oulun paikalla
Vieläköhän klubitalon 4 kerroksessa on hierontapaikka, joku vuosi sitten oli todella hyvät kyydit. Oli tyttö missiainesta
Kävin siellä reilu vuosi sitten. Ihan mukava tyttö. Ainakaan oven edustalla ei taida olla enää mainoskylttiä. Liekkö lopettanut.... Minusta se oli samaa firmaa jomman kumman Mäkelininkadun paikan kanssa, en nyt osaa sanoa kumman.... Tuiran uutta paikkaa en vielä ole käynyt testaamassa.
Pitäisiköhän käydä katsomassa tilanne, on ollut vähän aikaa taukoa noista paikoista. Mäkelininkatu oikea puoli oli aika kiinnostavannäköinen tapaus. Hinta tosin kallis, jäin miettimään 300€ ole kyllä ennen nähnyt. Vaihtelevat paikkoja tuurissaan löytyykö tuota enään olisi pitänyt ottaa numero. Mutta paras näkemäni tähän mennessä noin 25vuotias. Monesti kyllä vähän tavallisempi on parempi hieronnassa?
Ei sitä yleensä saa ihan kaikkea kerralla - joku on paremman näköinen ja joku on parempi hieromaan ja joku on yliveto lisäpalveluissa. Porukka tuntuu lisäksi vaihtuvan niin tiheään, että on ihan tuurissaan, kuka sattuu kohdalle. Mutta kivaltahan se kyllä yleensä aina tuntuu....
Näinhän se on mutta kukapa se pelkassä hieronnassa siellä kävisi, yksi tyttö oli kiinnostunut pelkistä kotikäynneistä kokemuksia? Onko.
No, olen minä jonkun kerran käynyt pelkässä hieronnassakin, tosin vain tutustumassa paikkaan. Oulussa jos ihan tosissaan haluaa hierontaa, mikä tuntuu jäsenissä 2-3 päivää hieronnan jälkeen, pitää mennä Rautatienkadun paikkaan.
ps. Missäs sellainen tyttö on, joka on kiinnostunut kotikäynneistä?
onko kellään tullut käytyä viimeaikoina?
Siis hei käyttääks ne jotain , kun ne jakaa revaa niin monelle äijälle ? Hyi helvetti. Nehän on sitä ihteään. Ala-arvoisii huorii.
Monet ovat perhetyttöjä.
Joillakin on sitten merkillinen taoa aina haukkua ja moittia muita. Pitäiskö katsoa välillä peiliin? Kuka sen ensimmäisen kiven heittää? Oli tytöt mitä tahansa, niin ainakin he yleensä palvelevat asiakkaita ystävällisesti. Ja jokainenhan saa sitä mitä tilaa (tai maksaa). Jos ei ole edes käynyt tutustumassa paikkoihin, niin ei kyllä kannattaisi arvostella ketään. Asiakashan sen päättää, mitä siellä jaellaan maksua vastaan. Eikös pitäisi mieluummin syyttää asiakkaita, jos jotakuta haluaa syyttää. Minä ainakin käyn vastakin rentoutumassa Thaihieronta paikoissa.
Niin minäkin, ja ovat mukavia tyttöjä yleensä. Niin metsä vastaa, miten sinne huudetaan.
Miksi sellainen menee Thai hierontaan jos ei nauti sieltä saatavasta palvelusta. Tytöissä on kyllä ihan oikeasti hyviä hierojiakin jota osaavat hieroa ja ainakin itse käyn silloin tällöin sellaisessa paikassa jossa tiedän saavani sitä mitä haluan. Ne muut palvelut mitä asiakas voi pyytää tai saada on sitten jokaisen henkilökohtainen asia. Se jos tyttö kysyy haluat jotakin muuta ja vastaat myöntävästi ei tee tytöstä huoraa eikä sinusta huorapukkia tai sonnia edelleen olette molemat samoja ihmisiä joilla on vain tarpeita.
Huomasin vasta nyt, että Mäkelininkadun hierontapaikan nimi on BJ hieronta. Onkohan nimi tarkoituksella huolella valittu :) Joku taisi jossain valittaa, että thaihierojilta saa piparia helpommin kuin BJ:n. Pitäneekö paikkansa?
Ouluun oli avattu uusi hierontapaikka Vanhantullinkadulle. Olisiko sieltä vielä kellään kommentteja? Mäkelininkadun BJ-hierontakin on vielä testaamatta ;)
Ja Asemakadulle kans uus paikka, mistähän tollanen buumi vanhojen paikkojen lisäksi...ja mistä riittää asiakkaat....
Kajaaninkadulla ei ollut hieronnasta tietoakaan. Paineli vähän jalkoja, ja heti kohta vaihtui palvelunlaatu aivan toiseksi...
Missä kohdin nämä uudet paikat ovat? Kajaaninkatu, asemakatu ja vanhatullinkatu.
Onko näillä omat tilat vai?
KAjaaninkadun paikka oli siellä rautatieaseman päässä, viimeinen rakennus jossa intialainen ravintola alakerrassa. Asuinhuoneistossa otti vastaan, alhaalla ovipuhelimessa luki thaihieronta.
Lattialla patja ja puhtaat pyyhkeet.
Eli mentiinkö sisäpihalle? ja sieltä ovessa luki thaihieronta? Siis viimeinen talo tullessa tuirasta päin oikealla kajaaninkatua pitkin.
Ei tämä vielä mitään. Kävin Hesassa jokunen viikko sitten ja aikani kuluksi bongasin thaihierontapaikkoja Kalliossa. Pikaisesti laskin melko pienellä alueella 27 hierontapaikkaa, enkä edes käynyt Vaasankadulla, jossa jo pelkästään on toista kymmentä hierontapaikkaa. Kävin testaamassa Wallininkujan alkupäässä olevan Oriental Spa hierontapaikan. Hieroja ei ollut mikään nuori, mutta ihan mukava ja isotissinen. Käytti hieronnassa kuukakiviä, mikä oli minulle uutta. Käsihoitoon otti kaikki vaatteet pois ja hoiti homman tyylikkäästi.
Nyt on Kajaaninkadulle avattu Spa massage. Siinä näyttää olevan niin isot näyteikkunat, että uskaltautuuko kukaan sisälle? Onko kellään vielä kokemuksia, millaista palvelua siellä on tarjolla? Vanhantullinkadun paikkakin on vielä testaamatta.
Missä kohdin kajaaninkatua?
vanhatullinkatu ok paikka
Siinä se on Cumulusta vastapäätä. Kävin eilen, hieroja ei tosiaankaan ollut ihan nuorimmasta päästä ;) Toinen tyttö kuului olevan käväisemässä kotimaassaan. Hän on se, joka antaa Spa-hoitoja.... Tilat on kyllä hyvät ja avarat.
Juu itsekkin kävin eilen kattelee paikan ja täytyy kyllä sanoa, että näkyvällä paikalla on ja valoja riittää. Oliko normi jutut saatavana?
Kaikkea "perinteistä" oli kyllä saatavilla, muttei niitä spa-hoitoja kun se tyttö joka niitä tekee oli reissussa.
Itsekkin huomasin kyseisen spa&massage paikan. Ikkunoista näkyi kyllä hyvin sisälle asti :D oliko hieronta perinteistä lääppimistä ja perinteisillä lisäpalveluilla ja hinnoilla?
En ole vielä sisälle asti mennyt ku on toi paikka aika valoisa ja porukkaa liikkuu siinä aikapaljon joten hiljaisempaa aikaa odottelen
Hieronta ei ollut mitään erikoista, ei tosin ihan huonoimmasta päästä. Joskin lisäpalvelujen tivaaminen alkoi aika reilusti ennen tunnin täyttymistä. Lisäpalvelut löytyy, hintaa sai tinkaamalla tiputettua aika hyvin. Koko hoito olisi varmaan lähtenyt alle satasella. Perusjuttu 30€
Hyvä tietää. Onkohan tässä paikassa takaovea mistä mennä sisään? tuo edestä meneminen on vähän niin ja näin.
Ei siinä taida kyllä olla takaovea. Rohkeasti sisään vain etuovesta. Se kyllä joskus ärsyttää, kun tällaisten paikkojen ovenkahvoissa riippuu kovaäänisiä killuttimia. Ne vois kyllä ottaa pois.
Kyllä sisälle meneminen onnistuu mutta se pois tuleminen on sitten se toinen juttu.
missä nyt muuten on kauneimmat tytöt tällä hetkellä?
Aurinkolasit silmille ja lippa alas pois tullessa.
up
Keskustaan on kuulemma tulossa taas uusi hierontapaikka jonnekin Scandic-hotellin liepeille. Sieltä pitäisi sitten saada hiukan varttuneemman hierojattaren käsittelyä :)
tama uusi paika on nummelikatulla,hyva paika
Olisko oma "lehmä" ojassa ;)
No nyt on Nummelininkadulla tosi nätti thaikku nainen ja osaa hommat...
Moi tietääkö kukaan missä tällä hetkellä on parhaat hierojat Oulussa?
Tuirantien hieromalaitoshan on siis tavallisen asuintalon kerhotiloissa (vuokrattu ko. hieromalaitokselle). Talon asukkaana huvittaa suunnattomasti, kun nolot asiakkaat odottelevat ovisummerin avausta katse tiukasti kiinni maassa ja puna poskilla. Onpa siellä pari tuttuakin näkynyt :D No mikäs siinä, jos on kysyntää niin on tarjontaa.
Kukaan käyny nummelininkadulla lähiaikoina? Pitää varmaan käyä vklp tsekkaan toi. Valtatiellä sain viimeksi niin huonoa palvelua että en ikinä enää mene sinne, vanha nainen eikä edes yrittänyt hieroa muuta ku munaa ja kokoajan katto kelloo ja sano että aika loppuu eikä antanut edes kosketella. Vartin tinkauksen jälkeen otti paidan pois jätti rintsikat ja yritin sievästi hieroa tisuja nii tosi äkäisesti sanoi ei saa koskea. Tosi huonoa palvelua, toivottavasti nummelininkadulta sais kunnon palvelua.
Minkälainen oli kokemus nummelininkadulla?
Lyhyt kommentti vuodenvaihteen aikana tekemään visiittiin mäkeliininkadulla (vasemmanpuoleinen ovi). Vastassa oli oli lyhyt ja pyöreä 40 täti joka hoiti myös hieronnan. 30e puolituntia joka oli lähinnä selän painelua kyynärpäillä ehkä 20min. Lisäpalveluja ei tarjottu kuin kysymällä ja 50e hanskahomma. Hyvin hiero mutta täti oli aika vaisu ja kyllästyneen oloinen. Eipä juuri silmäniloa ollut. No silmät kiinni ja suorituksen jälkeen jäi kyllä vähän paskamaku. Eipä kiinnosta mennä uudestaan.
Eräästä oululaisesta paikasta löytyi niinkin hyvää palvelua että tyttö pyysi päästä kylään seuraavana päivänä ja tästä eteen päin hieronnat suoritimmekin sitten minun luonani tuntuvin "extroin" ;). Niin ja seksistähän en koskaan maksa, eikä neiti ollut siitä rahaa edes vailla. Ja kävi myös ilmi että siinä hieronnan jälkeen seksiäkin olisi ollut tarjolla ilmaiseksi, mutta neiti ei oikeen osannut asiaa siinä kohtaa ilmaista kielitaitonsa puutteen (lue: ujouden) vuoksi joten mitään ei silloin tapahtunut, mutta tämä asia korjaantui sitten myöhemmin. Toisenlaista "kielitaitoa" häneltä kyllä löytyi sitten senkin edestä :P
Sanonpa vain että kohdelkaahan möhömahat hyvin niitä naisia, ihmisiä hekin ovat.
entä nyky tarjoanta ?
Kiitos kaikille vastauksista ja laadukkaasta keskustelusta. En olisi heti uskonut että tästä ketjusta tulee näin suosittu kun aloitin sen 10 vuotta sitten :)
Mites patelan paikka rockaa tänä päivänä?
Saako kaikissa thai hieronta paikoissa "happy endin"?
Mikä on paras thai hieronta oulussa tällä hetkellä? Haluaisin hyvän hieronnan ja seksiä jos ulkonäkö ja muuten kiva tyttö :) kertokaapa omasta mielestä paras paikka niin käyn testaan. Käyny viimeks monta vuotta sitten ja en muista paikkaa mutta palvelu oli loistavaa! Vanhempi isotissinen thai nainen joka oli ihan kiimassa, antoi todella hyvät kyydit! Eikä perinyt seksistä mitään ja kysyi milloin pääsen uudestaan, harmi etten ottanut numeroa talteen. Saatteli ovelle ja vielä ovella sanoi että tule nopeaa uudestaan ja otti munista kiinni ja kunnon kielari päälle. Elin parisuhteessa silloin niin siksi jäi vaan yhteen kertaan, nyt harmittaa kun en löydä kyseistä naista mistään. Mutta kertokaapa omia tuoreita kokemuksia oulun thai paikoista niin tietää minne mennä :)
Kaikki samanlaisia, ulkonäöllisesti paras on entistä Anttilaa vastapäätä oleva mesta mutta nainen hiukan kärttyisä....
Paras tyttö koskaan.
Toi paikka on kyllä tosi huono, ulkonäkö menettelee mut jotain ongelmia sillä kai on...
Paras tuirassa , hyvä runko, ja taitavat kädet.
Mikäs tuiran paikoista?
Tulee näissä aina välillä käytyä pahimmassa tarpeessa thaimaan lomien välissä ja kyllä toi entistä Anttilaa vastapäätä oleva paikka on ainakin tällä hetkellä paras. Ulkonäöllisesti tosiaan jees ja ainakin omasta mielestäni ollut ihan mukavan oloinen kun muutaman kerran tullut käytyä.
Muissa paikoissa sitten ollut aika arpapeliä millasta "tyttöä" sieltä tulee vastaan, monesti joutunut kääntymään ovelta pois kun sitä ikää on ehkä hieman liikaa ainakin omaan makuun. Välillä tosin näkyy jotain vierailevia tähtiä muilta paikkakunnilta kun katsoo toisen sivuston ilmoituksia.
Kyllä oulussa on ihan hyviä thai hierojia jotka osaa myös oikeasti hieroakin. Ainakin itsellä on hyvät kokemukset siitä rautatiekadun paikasta nainen kyllä osasi hieroa varsinkin jos tykää siitä että hieroja käytää hiukan voimaakin eikä silittele vain.
Hiukan voimaa......siis sehän murjoo selän ...:) mutta tykkää jos sitä hieroo ja jotain muuta lisäksi eikä kelloa vilkuile!
Näyttää Oulussa olevan joku ladyboikin hieromassa :) Pitää tarkemmin katsoa, kenen käsittelyyn menee, ettei tule yllätyksiä. Missäkähän paikassa lienee tällä hetkellä parhaimmat hierojat Oulussa?
Valtatie12 kokemuksia??
Missä tämmösiä lädyboytä on hieromassa?
Aloitin tämän ketjin 13 vuotta sitten ja se rokkaa edelleen :)
Syyskuussa olisi taas Oulun reissu tiedossa, joten mikä tilanne olussa nyt 2019?
Mä kävin viimeksi siinä rautatieasemaa "vastapäätä" olevassa paikassa! Oli ihan suht koht näyttävä nainen ikäisekseen.
Mitenkäs Valtatie viimeaikoina? Onko kokemuksia? Onkohan minkä ikäisiä hierojia?
Mun selkä on paskana 50 €käy niksauttaan 0449137206
Mikäs olis paras thaihieronta paikka tällä hetkellä oulussa extran kans? Nimimerkillä ekaa kertaa menossa
Käy kokkeilemassa Valtatie 12. Body to body :) Pateniemeen oli tullut jokin aika sitten uusi tyttö.
En ainakaan Patelan paikkaa. Ihan järkyttävää shaibaa. Sekä hieronta että ekstra. Elämäni paskin kokemus. Teki mieli lähteä pois kesken.
Onko tuiran lidl:n lähellä olevassa thai hieronnasta kokemuksia?
Kävin joskus, ei kovin kummoinen ainakaan silloin, mutta porukkahan vaihtuu tiuhaan. Valtatiellä näyttäisi kuvien perusteella tällä hetkellä olevan simpsakan näköinen hieroja. En ole kylläkään käynyt paikan päällä.
ali
Mikä tällä hetkellä tilanne misä on paras hieronta kun jumia nii pääsis heti. Ei tarvi happy, tosin nainen sais olla kivannäkönen nii mukava ohes katella?
Millaista jyystöö se toi Thaikkujen Body To Body on,kun sitä niin mainostavat?Tarkoittaako se siis,että "melaa mekkoon"? 250,-/h ? Mitä sillä rahalla saa vastineeksi?
Valtatie 12 edelleen se mitä suositellaan vai missä tänä päivänä paras kokemus? Nimim. ekaa kertaa
Vanhoja oli
Olisiko kellään ajankohtaista tietoa paikoista?
Moi
Moi
Oletteko muuten olleet kokonaan alasti, vai onko teillä ollut alushousut päällä ? Itselläni on ne yleensä ollut.