Blaupunkt Velocity

Mitä mieltä olette Blaupunktin Velocity sarjasta?

Ajattelin hankkia Velocity VPA 11500 vahvistin Velocity VPW300 12 tuumaisen subbarin.

Mikäli jollain on kokemuksia, mielipiteitä, ehdotuksia niin olisin kiitollinen niistä.
41515
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

mulla on kuule justiinsa samanlainen vahvari ja toimii kuule kun ajatus ei oel ollut mitään vikaa ja kyllä muuten löytyy sitä tehoa jos vaan löytyy tarpeeksi virtaa kun se siinä onkin että jos se ei saa tarpeeksi virtaa että se virta tulee epä tasasesti niin se voi vaurioittaa vahvistinta mutta sekin hyvä puoli siinä on että jos haluaa että basso soi jo kovempata niin silloin ei tarvitse laittaa volumea niin isolle verrattuna noihin pieniin vahvistimiin

Äänestä

Aika järeä paketti. Noilla pitäis kyllä lähteä.

Äänestä
  • mulla on velocityn burning desire 2 ja asiansa on ajanut paremmin kuin hyvin.

    Äänestä

Joo kiva peli itellä olkkarissa Velocity 15" 600W/1200W(en muista tyyppiä) 180L refleksikotelo viritettynä 18Hz. Vahvistimena Simex BA-480. Verraten mainio ratkaisu leffa käyttöön (pesee kaupan pihisijät mennen tullen)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Amb kirjoitti:

Mitä mieltä olette Blaupunktin Velocity sarjasta?

Ajattelin hankkia Velocity VPA 11500 vahvistin Velocity VPW300 12 tuumaisen subbarin.

Mikäli jollain on kokemuksia, mielipiteitä, ehdotuksia niin olisin kiitollinen niistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu