Kissanpissan haju

Elikkäs..Talon seinusta on sulaa maata ja tuntuupi että sinne olis kissa lorotellut.. Kun kovasti tuntuu haiskahtavan. Kertokaapas keinoja millä sais sen estettyä? Jostain kuullut et vois laittaa appelsiinin kuoria..?? =o
2265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kaatamalla haisevaan kohtaan etikkaa. Se vie haihtuessaan pissan hajun pois.

Pissailun voi saada estettyä estämällä kissan pääsyn kyseiseen kohtaan. Jos ei ole oma kissa kyseessä niin kissan omistajalle voi käydä puhumassa asiasta. Eihän kukaan päästä koiraansakaan lorottamaan toisten nurkkiin. Feliway voisi auttaa mutta taitaisi tulla liian kalliiksi käsitellä sillä koko piha.. ;)

Äänestä

Loukku nurkalle viritettynä!Kun kissa on lokussa,niin loukku ja kissa auton kyyttiin ja naapurikunnan löytökissatarhaan!Ei pitäisi olla enään siitä kissasta hajuhaittoja!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Ulkosalla kirjoitti:

Elikkäs..Talon seinusta on sulaa maata ja tuntuupi että sinne olis kissa lorotellut.. Kun kovasti tuntuu haiskahtavan. Kertokaapas keinoja millä sais sen estettyä? Jostain kuullut et vois laittaa appelsiinin kuoria..?? =o

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu