onko kukaan...?

Heips!
Mietin tosiaan et onko kauppojen nettisivujen kautta täytettävillä lomakeilla mitään arvoo eli siis onko kukaan päässy töihin täyttämällä sellasen lomakkeen? Kannattaako ees yrittää (varmuuden vuoksi) vai onko ajanhukkaa..??
1288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

sillä tavalla sitä saa paremman mahdollisuuden (ehkä) kun käyt paikan päällä kyselemässä..
Näkevät heti millaisesta tyypistä on kysymys. Se tekee jo reippaan ihmisen olemuksen, kun vaivautuu kysymään ihan paikanpäälle töitä.

Tietenkään yrittänyttä ei laiteta.. eli voihan sitä netinkin kautta kokeilla.
Tsemppiä vain, teitpä sitten miten päin tahansa :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kassaksi kirjoitti:

Heips!
Mietin tosiaan et onko kauppojen nettisivujen kautta täytettävillä lomakeilla mitään arvoo eli siis onko kukaan päässy töihin täyttämällä sellasen lomakkeen? Kannattaako ees yrittää (varmuuden vuoksi) vai onko ajanhukkaa..??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu